Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’dan Ziyaret

Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’dan Ziyaret
  • EĞİTİM / GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 20 Nisan 2017
  • Azerbaycan Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova’dan Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 292 KEZ OKUNDU

Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret etti.

Tunceli’de meydana gelen elim helikopter kazasından duyulan üzüntünün dile getirildiği görüşmede, kardeş ülke Azerbaycan ile Türkiye arasında yapılacak olan ortak eğitim faaliyetleri, öğrenci değişimi, Üniversitemizde bulunan Azeri öğrencilerin eğitim-öğretim kalitelerinin artırılması ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.

Azerbaycan’ın kuzey ve batı bölgelerinde fındık yetiştiriciliğinin genel durumu ile ilgili görüşlerin bildirilmesinin ardından Azerbaycan heyeti; Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünün faaliyetlerini bildiklerini ve buradaki gelişmiş imkânlardan, çalışkan öğretim üyelerimizin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirterek, Ordu Üniversitesi ile ortak projeler üretme arzularını Rektör Yarılgaç’a iletti. Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Azerbaycan’la ilişkilerimiz tek millet, iki devlet bakış açısıyla yürütülmektedir. Üniversitemizde eğitim gören Azeri öğrencileri diğer öğrencilerle birlikte çok önemsiyor ve bu öğrencilerin lisans eğitimleri esnasında eğitim öğretimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. İki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi ve her dönemde sürdürülmesi adına atılacak önemli adımlara ortaklaşa yürüteceğimiz bilimsel çalışmalarla destek olacağız.” şeklinde konuştu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova ise Ordu Üniversitesi ile birlikte ortak çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ve öğrenci değişim programlarını önemsediklerini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı ziyaretinin ardından Doç. Dr. Necibe Nesibova, Üniversitemizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya gelerek karşılıklı istişarede bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: