Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

AYIŞIĞI MEYDANI’NDA 10 BİN VATANDAŞ ORUCUNU BİRLİKTE AÇTI

AYIŞIĞI MEYDANI’NDA 10 BİN VATANDAŞ ORUCUNU BİRLİKTE AÇTI
  • GENEL / SİYASET
  • 14 Haziran 2018
  • AYIŞIĞI MEYDANI’NDA 10 BİN VATANDAŞ ORUCUNU BİRLİKTE AÇTI için yorumlar kapalı
  • 1.064 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından “Aynı Sofrada Birlikte Ordu’yuz” sloganıyla organize edilen Ramazan ayı iftar programlarının sonuncusu Altınordu ilçesinde düzenlendi. Ayışığı Meydanı’nda yaklaşık 10 bin kişinin bir sofrada buluştuğu iftar programında konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, yapılamaz denilen önemli yatırımların altına imza atarak, Ordu’nun koşar adımlarla ilerleyen bir il konumuna getirildiğini belirtti.

“SOFRALARIMIZIN DOLU OLMASI BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN GÖSTERGESİDİR”

30 Mart yerel seçimleriyle birlikte iftar programlarının geleneksel hâle getirildiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Çok eleştirilmemize rağmen, bizi eleştirenlerin aynı yöntemle iftar vermeye başladığını gördük. Büyükşehir olarak 19 ilçe ve 7 beldemizde iftar yemeği veriyoruz. Hemşehrilerimiz imkânsızlıklar sebebiyle değil, burada manevi hazzı tatmak ve ramazanın bereketini hissetmek amacıyla sofralarımızı dolduruyor. Bu durum birlik ve beraberliğimizin göstergesidir” dedi.

“ORDU DEĞİŞİMİ YAKALAYAN VE KOŞAR ADIMLARLA İLERLEYEN BİR İL KONUMUNA GELDİ”

Yapılan yatırımlarla Ordu’nun değişimi yakalayan ve koşar adımlarla ilerleyen bir il konumuna geldiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “20 belediyenin tamamını almak suretiyle Ordu’muz parmakla gösterilen bir il hâline geldi. Yatırımlarımızı halkımızın beklentisi doğrultusunda hayata geçirdik ve bu süreçte hiçbir mazeret üretmedik. Popülist politika yapmadık. Aldığımız radikal kararlar ile başta Altınordu ilçemiz olmak üzere olağanüstü çalışmalara imza attık” şeklinde konuştu.

“İLÇENİN TAMAMINDA ALTYAPIYI YENİLEDİK”

Yapılan yatırımlara dair açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, “2014 yılında altyapısını değiştirme kararı aldığımız ilimizde kanalizasyon hatları tıkalıydı ve yağmur suyu hattı hiç yoktu. Şehrin tamamında altyapıya girdik. 2017 yılı 20 Aralık’ta çalışmaları bitireceğimizi söylemiştik ve öyle de yaptık. Sonrasında asfalt dökeceğiz, meydanlar yapacağız ve miting alanlarımız genişleyecek dedik. Bu kapsamda yolda da devrim yaptık. 4 yılda Altınordu ilçemize 270 km asfalt döktük. Diğer illere örnek gösterilen evladiyelik yollar inşa ettik” ifadelerini kullandı.

“İTİRAZ EDİLEN İŞLER ŞİMDİ TAKDİR GÖRÜYOR”

Yapımına itiraz edilen işlerin şimdi takdir gördüğünü belirten Başkan Yılmaz, “Rıhtım projemize engel olmak istediler ancak projemiz Mimarlar Birliği tarafından yılın en iyi projesi ödülüne layık görüldü. Ayışığı Meydanımız, 60 bin kişinin toplanabileceği, İstanbul’un Yenikapısı gibi miting ve konser alanı hâline geldi. Türkiye’nin en güzel sahil şeridi Altınordu ilçemizde 3,5 metre bisiklet yolu, 3,5 metre yürüyüş yolu ve 2,5 metre kaldırım yapacağız dedik, itiraz ettiler. Şimdi ise o itiraz edenler, sunduğumuz bu hizmeti herkesten çok kullanır hâle geldi. Plajlarımızda 5 noktada mavi bayrağımız var. Kadınlar plajı sözünü verdik ve yerine getirdik. Ordu ilimiz teniste örnek olacak dedik, söz verdiğimiz gibi güzel bir tesisi bu anlamda hizmete sunduk. Toplu taşımada yaptığımız yenilikle 340 aracı 177 otobüse indirdik. Şu an %100 memnuniyet var” dedi.

“SÜLEYMAN FELEK CADDESİ’NİN AÇILIŞI BAYRAMDAN SONRA YAPILACAK”

Altınordu’da 220 bina ile başlatılan dış cephe iyileştirme çalışmasının Fatsa ve Ünye ilçelerinde de uygulandığını ve projenin sahil bandındaki ilçelerle kalmayıp 19 ilçeye yayılacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, diğer yatırımlara da mercek tuttu. Başkan Yılmaz, “Süleyman Felek Caddemizi trafiğe

kapatarak İstanbul’un İstiklal Caddesi gibi Samsun’un Çiftlik Caddesi’nden daha güzel bir çalışma yapacağımızı söylemiştik ve öyle de oldu. Muhteşem bir alan ortaya çıktı. Bayram sonrası caddemizin açılışını yapacağız. Köprübaşı’nda ise 7 dönümlük alanda güzel bir meydan ortaya çıkardık. 3 ilçede ORMEK şubesi açtık. Şu ana kadar 20 binin üzerinde hemşehrimiz bu kurs merkezlerimizden yararlandı. Kadınlar plajı açtık yılda ortalama 100 bin hanım kardeşimiz buralardan muazzam hizmet alıyor. Evde bakım hizmetleri sözü vermiştik. Ekonomik durumu olup da çamaşırını yıkayamayan, banyo ve tıraş ihtiyacını gideremeyen yaşlılarımız için muhtarlar ve belediye başkanlarımızla istişare ederek gerekli hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en modern stadyumunda çalışmalar devam ediyor. 1000 araçlık otoparkı, alttan ısıtmalı ve deniz tarafına bakan kısımda 65 yataklı otel projesi ile devasa bir eser ortaya çıkıyor. Mevcut stadyum alanımız da millet bahçesine dönüşecek. Karşıyaka’da ise önceden bataklık olan alana bölgemizin en önemli tesislerinden birini yaptık. Oraya 6 bin kişilik kapalı spor salonu ve müze inşa edeceğiz. 120 dönümlük alanda devasa yatırımlar hayata geçecek” diye konuştu.

Başkan Enver Yılmaz konuşmasının devamında, bu hizmetlerin Ordu iline kazandırılması noktasında desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken, 24 Haziran seçimlerinde cumhur ittifakına destek istedi.

MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU, “ORDU KABUĞUNU KIRDI”

AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili Adayı Metin Gündoğdu ise konuşmasında Ordu’daki değişime dikkat çekerek, “Büyük değişim gören Ordu’muz yatırımlarla kabuğunu kıran bir il hâline geldi ve Karadeniz’in başkenti oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 24 Haziran’da çok önemli bir seçime gidiyoruz, bu seçim sadece ülkemizi değil Müslüman ülkeleri de ilgilendiriyor. Bu seçim Türkiye’nin kurutuluşu ve yatırımların devamlılığını sağlayacak bir seçim. O yüzden 24 Haziran’da Sayın Cumhurbaşkanımıza ve güçlü meclis oluşturmak adına bizlere desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: