• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Aslanhan, Duyarlı Gençlik ve Başarının Sırrını Anlattı

Aslanhan, Duyarlı Gençlik ve Başarının Sırrını Anlattı

Ordu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü eğitim ve sosyal içerikli projelerin altına imza atmaya devam ediyor. Kulüp etkinlikleri kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN Ordu Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. “Duyarlı Gençlik ve Başarının Sırrı” konulu seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne […]

Ordu Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü eğitim ve sosyal içerikli projelerin altına imza atmaya devam ediyor.
Kulüp etkinlikleri kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN Ordu Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.
“Duyarlı Gençlik ve Başarının Sırrı” konulu seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.
Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde gerçekleştirilen etkinliğin izleyicileri arasında Üniversite öğretim görevlileri, STK Temsilcileri ve öğrenciler vardı.
Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN; “Yeryüzünde yaşayan bütün insanlar bu hayatta mutlu ve başarılı olmak istiyorlar. Sabah erken kalkıyor, gün boyu çalışıyor, yoruluyoruz. Öğrenciler derslerle, hocalarıyla, aileleriyle boğuşuyorlar. Büyükler hanımlarla beylerle boğuşuyorlar. Ama akşam başımızı yastığa koyduğumuzda geçirdiğimiz aylara, yıllara baktığımızda pek de mutlu olmadığımızı görüyoruz. Oysa bugün insanlar geçmişe göre daha çok para kazanıyorlar, ama bugün hepimiz geçmişe göre daha mutsuzuz. Geçmişe göre daha büyük ve lüks evlerde oturuyoruz ama mutsuzuz. Günümüzde evlerimizde artık ikişer üçer televizyon var. Misafirlikler bile dizilere göre belirleniyor. Misafirlikten ayrılışlar Reklam aralarına göre yapılıyor.” diyerek gelişen teknolojinin bireyler arası iletişimi nasıl olumsuz etkilediğine dikkat çekti.
Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN, toplumda anne ve babaların çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlayacağını belirtti. ASLANHAN, “Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluk yaşanmaktadır. Bu olumsuzlukların yaşanmaması için hep birlikte daha duyarlı davranmalıyız.” dedi. Gelişen teknolojinin aileleri olumsuz yönde etkilememesi gerektiğini vurgulayan ASLANHAN, “ Ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramıyorlar. Aile bireyleri çocuklarıyla yaşadıkları evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne yazık ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar.” şeklinde konuştu.
İslam dünyasının manevi değerlerinden Mehmet Zahit Kotku’nun “Lokma geldiği yere hizmet eder.” sözünü hatırlatan, haramdan gelen lokmanın harama, helalden gelen lokmanın ise helale hizmet edeceğini söyleyen ASLANHAN gençlere aile olduklarında çocuklarına helal lokma yedirmeleri konusunda uyarılarda bulundu.
Sıtkı ASLANHAN sözlerini şu ifadelerle tamamladı:
“Herkes öğrencilerden meslek sahibi olmalarını bekliyor. Fakat asıl önemli olanın ahlaklı ve değerlerine sahip çıkan bireylerin yetiştirilmesidir. Gençlerin içinde bulunduğu durum içler acısı. Dünyanın çeşitli yerlerinde seminerlere katılıyorum. İnanın bana, çok zeki bir millet olmamıza rağmen bugünün modern toplumu tarafından gençlerimizin aklı çeliniyor. Gençlerimizin konuştuğu dil, giydiği kıyafetler içimi parçalıyor.”
Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan yaklaşık 1,5 saatlik konuşmasında Üniversite öğrencilerinin istifadesine önemli bilgiler sunarken sohbetiyle de yer yer güldürdü ve büyük alkış aldı.
Program sonunda, Kulüp Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Harun ÇAM tarafından Sıtkı ASLANHAN’a teşekkür belgesinin verilmesinin ardından çekilişle 10 katılımcıya “100 Bin Dost’’ temalı Kur’an-ı Kerim meali hediye edilirdi, daha sonra da ASLANHAN okurlarıyla buluşup kitaplarını imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır