Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Artık Oyunbozan ve Oyun Kuran Bir Millet Olduk

Artık Oyunbozan ve Oyun Kuran Bir Millet Olduk
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 18 Ocak 2018
  • Artık Oyunbozan ve Oyun Kuran Bir Millet Olduk için yorumlar kapalı
  • 333 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında “Sıradışı Tarih” adlı söyleşi programı düzenlendi. Moderatörlüğünü Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler’in yaptığı programda Tarihçi Yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik gündeme dair son gelişmeleri değerlendirdi.

Altınordu ilçesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, Protokol Üyeleri, Daire Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKİYE GEÇMİŞTEKİ TÜRKİYE DEĞİL

Programda Amerika’nın Orta Doğu üzerindeki planlarının son aylarda Suriye’de yoğunluk kazandığını belirten konuşmacılar, özellikle Afrin’de yaşanan gelişmeler sonrasında Türkiye’nin sert tepki gösterdiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika’ya karşı sert uyarılarıyla Afrin’e karşı bir operasyon hazırlığının devam ettiğini söyleyen konuşmacılar, “Aslında dünyanın gündemini konuştuğumuz bu vakitte tek bir gündem var, o da Türkiye. Dolayısıyla biz dünyanın gündemini konuştuğumuzda ülkemizin de gündemini konuşmuş oluyoruz. Türkiye geçmişteki Türkiye değil ve bu durumu dost düşman artık herkes biliyor. Afrin’e karşı düzenlenecek operasyonda Türkiye’nin geliştirdiği silahların da kullanılacağını göreceksiniz. Afrin’de onları kazdıkları kuyulara gömeceğiz inşallah” dedi.

100 YILDIR BU COĞRAFYADA KAN VE GÖZYAŞI DİNMEDİ

Türkiye’nin rahat sömürülebilmesi için yıllarca ekonomik krizlerle boğuşturulduğunu ifade eden konuşmacılar, “Dün olduğu gibi bugün de taktik aynı. Dünyanın birçok coğrafyasında sözde medeniyet için gittiklerini iddia eden ülkeler, yıllarca uyguladıkları sömürge sistemini bugün de özellikle Ortadoğu’da sergiliyor. Sömürgeci batı, dünyanın her yerinde aynı taktiği uyguluyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ ifadesi bütün dünyanın dikkatini çekti. Devletleri sömürmeye alışmış ülkelere karşı, Türkiye’nin dik duruşu ve rest çekmesi ezilmiş ve ezilmekte olan tüm toplumlara örnek oldu. 100 yıldır bu coğrafyada kan ve gözyaşı dinmedi. Bu kan ve gözyaşı Avrupa’da, Amerika’da ve Uzak Doğu’da yok. Bu durum hep İslam coğrafyasında yaşanıyor. Bunu hep sorgulamalı ve tedbirli olmalıyız” diye konuştu.

ARTIK OYUNBOZAN VE OYUN KURAN BİR MİLLET OLDUK

Programda, dış güçler tarafından Türkiye’yi darmadağın etmek istenilen planın gezi eylemleriyle başladığı ve 15 Temmuz sürecine kadar devam ettiği belirtilirken, “15 Temmuz’da da başaramayınca ‘İçerden başaramadık ise dışarıdan başarırız’ diye düşündüler ancak ne yaptılarsa başaramadılar ve başaramayacaklar. Bir milletin siyasi iradenin arkasında dimdik durduğunda, o ülkenin neleri başarabileceğini sizler gösterdiniz. Bu millet oyunları bozdu. Artık oyunbozan ve oyun kuran bir millet olduk. Biz büyük medeniyet kurmuş bir milletiz. Herkesin gözü kulağı açık olsun. Bu vatan bizim ve bu toprakları bizden başka hiç kimse savunmayacak” denildi.

MİLLİ İRADEMİZLE VATANIMIZA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Programın sonunda, katılımcılara günün anısına plaket ve çiçek takdiminde bulunarak teşekkür eden Başkan Vekili Ahmet Çoruh, ekranlarda severek izlenilen “Sıradışı Tarih” programı ekibinin Ordu’da olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Kendilerine ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduk. Ülkemizin yaşadığı gerçekleri onların ağzından dinlemek önemli. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da milli irademizle vatanımıza hep birlikte sahip çıkacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: