Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordulular Türk Halk Müziğine Doydu

Altınordulular Türk Halk Müziğine Doydu
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 05 Nisan 2018
  • Altınordulular Türk Halk Müziğine Doydu için yorumlar kapalı
  • 343 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi ve Altınordu Musiki Derneği tarafından ortaklaşa organize edilen “Türk Halk Müziği Bahar Konseri” Altınordululara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde belediyecilik alanında birçok çalışmaya imza atarken düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle de Ordulu sanatseverlerin beğenisini topluyor. Altınordu Belediyesi bu kapsamda Altınordu Musiki Derneği ile birlikte “Türk Halk Müziği Bahar Konseri” gerçekleştirdi. Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Altınordu Musiki Derneği Başkanı Necmi Oğuz, birim müdürleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ALTINORDU BELEDİYESİ OLARAK SANAT DERNEKLERİNE VERDİĞİMİZ DESTEKLER ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Altınordu Belediyesi ve Altınordu Musiki Derneği işbirliği ile düzenlenen konserde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya olan desteklerinin her zaman sürdüğünü söyledi. Altınordu Belediyesi olarak musiki derneklerine büyük önem verdiklerini ve şehrin sanat alanında gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını aktaran Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana musiki derneklerimizle işbirliği yapıyoruz. Çünkü musiki yaşadıkça ve yaşatıldıkça bugünün güzelliklerini geleceğe taşıyacaktır. Bizde bu bilinçle Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği alanındaki birçok eseri düzenlediğimiz bu tür konserlerle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Halk müziği ezgilerini bizlere sunan sanatçı arkadaşlarımızı ve sanatçıya değer veren hemşehrilerimizi canı yürekten kutluyorum. Bizim sanata ve sanatçıya olan desteğimiz artarak devam edecek ve bu tür konserler Altınordulu sanatseverlerimizle buluşmayı sürdürecek” dedi.

OĞUZ’DAN BAŞKAN TEKİNTAŞ’A TEŞEKKÜR

Programda konuşan Altınordu Musiki Derneği Başkanı Necmi Oğuz, Türk Halk Müziği’nin insanları coşturarak keyifli bir yolculuğa çıkardığını belirtti. Konserin düzenlenmesini sağlayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve ekibine de teşekkür eden Oğuz, bu tür konserlere katılım gösteren vatandaşlara da ayrıca teşekkürlerini iletti.

SAHNEYİ DOLDURAN SANATSEVERLER SESLENDİRİLEN ESERLERE EŞLİK ETTİ

Koro şefliğini Mehmet Öztunç’un yaptığı “Türk Halk Müziği Bahar Konseri” Altınordu Musiki Derneği koro ve solistlerinin performansları ile Ordu Kültür Sanat Merkezini dolduran Türk Halk Müziği severlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Koro tarafından seslendirilen eserlere vatandaşlarda eşlik etti.

Gerçekleştirilen “Türk Halk Müziği Bahar Konseri” Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konserin koro şefliğini yapan Mehmet Öztunç’a çiçek taktim etmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: