• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Altınordu’da Çocuklar Hayal Dünyalarını Ahşaba Dökecek

Altınordu’da Çocuklar Hayal Dünyalarını Ahşaba Dökecek

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta restore edilerek çocuklar için Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’ne dönüştürülen tarihi bina düzenlenen törenle hizmete açıldı. Ordu’nun tarihi dokusunu yansıtan yapıları restore ederek milletin hizmetine sunan Altınordu Belediyesi yaptığı çalışmalarla beğeni toplamaya devam ediyor. Bu kapsam da, Taşbaşı mahallesinde iki tarihi binayı restore eden Altınordu Belediyesi, daha sonra bu […]

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta restore edilerek çocuklar için Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’ne dönüştürülen tarihi bina düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ordu’nun tarihi dokusunu yansıtan yapıları restore ederek milletin hizmetine sunan Altınordu Belediyesi yaptığı çalışmalarla beğeni toplamaya devam ediyor. Bu kapsam da, Taşbaşı mahallesinde iki tarihi binayı restore eden Altınordu Belediyesi, daha sonra bu iki binadan birisini çocukların el becerilerini geliştirmesi için Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’ne dönüştürdü. Yapımı tamamlanan ve çocukların kendi hayal dünyasında kurduğu tasarımları sanata dönüştürebilmesine imkan sağlayan Teknoloji ve Tasarım Atölyesi törenle hizmete girdi.

Taşbaşı Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri, davetliler ve çok sayıda çocuk katıldı.

VALİ YARDIMCISI BALLI: “ÇOCUKLAR HAYALLERİNİ HAYATA GEÇİRECEK”

Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nin açılış töreninde konuşan Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, tarihi dokuları gençlerin hizmetine sunan Altınordu Belediyesi’ne teşekkür etti. Çocukların hayallerindeki tasarımları hayata geçireceği bir mekanın Ordu’ya kazandırılmasının önemli olduğunu ifade eden Ballı, “Tarihi doku içinde bu hizmeti gerçekleştiren Altınordu Belediyemizi kutluyorum. Böyle güzel ve tarihi bir binada, gençlerimize bu imkanı sağlamak, takdire şayan bir hizmet olmuş. Bu tarihi doku içerisinde, tarihi dokuya uygun bir binayı gençlerimize yönelik olarak teknoloji tasarım atölyesi şeklinde düzenlemek, güzel bir düşünce. Burada ilkokuldan başlayarak, lise çağındaki gençlerimiz hayallerindeki tasarımları teknolojik aletlerin de yardımıyla hayata geçirme fırsatı bulacak. Bu sayede çocuklarımızın yaratıcılığının geliştiğini ve bunun hayata da olumlu yansımaları olduğunu görmüş olacağız” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “TASARIM ATÖLYESİ GENÇLERİN HAYATA KATILIMINI SAĞLAYACAK”

Programda konuşan, Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nin hayata geçirilme sürecini anlatan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, atölyeden hiçbir maddi kaygılarının olmadığını söyledi. Çocukların kendi hayallerindeki tasarımları yapabilmeleri için Teknoloji ve Tasarım Atölyesi projesini hayata geçirdiklerini aktaran Tekintaş, “İlçemizde bulunan Menekşe Sokak’ta tarihi binalar sağlıklandırma projesine dahil edilmişti. Bu kapsamda burada bulunan tarihi binaları koruma altına alarak restore ettik. Altınordu Belediyesi tarafından restore edilen binaları fonksiyon açısından ne yapabileceğimizi düşündük ve sanat ile teknolojinin birleştiği, el becerilerinin ortaya çıktığı, özellikle çocuklarımızın bir ürün üzerinde kendi hayalini ortaya çıkarabildiği, kendi oyuncağını yapıp boyadığı, tasarım aletlerine kullanabildiği bir mekan oluşturduk. Bunların dışında ayrıca atölyede robot ve robotik ürünlerin yapımını ve yazılım yüklemesinin yapılabildiği bir bölüm daha inşa ederek teknolojiye de yer verdik. Yapılan bu çalışmalarla okullarımızın gelişimine, çocuklarımızın hayata katılımına ve özellikle yaptığımız çalışmalar çerçevesinde de el becerilerini ve hayal güçlerini kullanarak yeni bir ürün oluşturma mücadelesini başarmış olacağız. Bizim bu projeyi yaparken asla maddi bir kaygımız olmadı. Biz bütün ürünleri temin ederek ücretsiz olarak öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz ve bu sanat alanında eğitim almalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZA YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”

Hayata geçirilen proje ile asıl hedeflerinin gençleri daha donanımlı bireyler haline getirmek olduğunun altını çizen Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak bizim bu atölye ile asıl hedefimiz, geleceği kendilerine emanet edeceğimiz çocuklarımızı daha donanımlı bireyler haline getirmek. Biz çocuklarımıza yatırım yapmak istiyoruz. Çocuklarımıza yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Dolayısıyla gençlerimizi geleceğe hazırlamak için bu çalışmalara ihtiyacımız var. Bizde bu çerçevede Altınordu Belediyesi olarak Teknoloji ve Tasarım Atölyesi planladık ve hayata geçirdik. Çocuklarımızın teknolojik ürünlere olan bağımlılığını azaltarak hayallerini yansıtabilecekleri tasarım atölyeleri çocuklarımızın geleceği için çok önemliydi. Bu kapsamda çocuklarımız için güzel bir mekan oldu. Altınordu ilçemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nin açılış kurdelesi kesildi. Yapılan açılışın ardından protokol üyeleri Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın öncülüğünde atölyeyi gezerek çocukların sevincine ortak oldular.
ÇOCUKLARIN HAYALLERİ SANATA DÖNÜŞECEK

Hizmete açılan Teknoloji ve Tasarım Atölyesi ile çocukların el becerilerinin geliştirilerek sanata yönelmesi sağlanacak. Sosyal sorumluluk projesi dahilin de hayata geçirilen proje ile çocuklar kendi hayal dünyasında kurduğu tasarımları sanatlarına dönüştürecek. Sanat atölyesinde çocuklar toplamda 1 yıl eğitim görecek ve eğitimler el sanatlarının usta öğretmenleri tarafından takip edilecek. Eğitimlerin sonucunda ise katılım gösteren çocuklara sertifika verilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır