• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Altınordu’da Anne Üniversitesi Açılıyor

Altınordu’da Anne Üniversitesi Açılıyor

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) işbirliği ile “Anne Üniversitesi” projesi hayata geçiyor. Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, annelerin kendini tanıması, geliştirmesi ve bu yolla çocuklarını daha bilinçli bir şekilde eğitmesine yardımcı olmak amacıyla Ordu Üniversitesi işbirliğinde ‘Anne Üniversitesi’ projesini hayata geçiriyor. Anne Üniversitesi’nde anne ve anne adaylarına, Ordu Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından, insan […]

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) işbirliği ile “Anne Üniversitesi” projesi hayata geçiyor.
Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, annelerin kendini tanıması, geliştirmesi ve bu yolla çocuklarını daha bilinçli bir şekilde eğitmesine yardımcı olmak amacıyla Ordu Üniversitesi işbirliğinde ‘Anne Üniversitesi’ projesini hayata geçiriyor.
Anne Üniversitesi’nde anne ve anne adaylarına, Ordu Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından, insan ilişkileri ve iletişim, aile içi iletişimsizlik ve kadına yönelik şiddetin nedenleri, ailenin eğitimdeki rolü, kadının yasal hakları, kadın sağlığı konusunda bilinmesi gerekenler, çocuk gelişimi konusunda temel bilgiler, değerler eğitimi, kitle iletişim araçlarının çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri eğitimi verilecek.

“ANNE VE ANNE ADAYLARINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Ordu Üniversitesi ile gerçekleştirilen bu projenin ailelere büyük katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Engin Tekintaş, yaptığı konuşmada, “Ordu Üniversitesi ile birlikte Anne Üniversitesi projesini başlatıyoruz. Bu proje ile aile içi eğitim başta olmak üzere, aile içi iletişim, çocuk gelişimi, çocukların eğitimi, sağlık konusunda ailelerin daha mutlu hale getirilmesi noktasında önemli bir mesafe kazandıracaktır. Bu çerçevede Ordu Üniversitesi öğretim görevlilerinin vereceği derslerin sonunda katılımcılara sertifikaları verilecektir. Bu güzel çalışmayı iki kurum arasında sürdürmeye devam edeceğiz. İlk uygulaması 8 Mart itibariyle başlayacak ve bu tarihe kadar başvurular alınacak. Maksimum 30 katılımcı ile proje gerçekleşecektir.Anne Üniversitesi’nde 8 haftalık bir eğitim süreci olacak. Proje için anne yada anne adayları başvurularını belediyemizin resmi web sitesi olan www. altinordu.bel.tr adresinden yada Altınordu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müze direk olarak yapabilirler. Ordu Üniversitemize iş birliği dolayısıyla teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır