Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu’da ACU Skandalları Bitmiyor?

Altınordu’da ACU Skandalları Bitmiyor?
  • EĞİTİM / GENEL
  • 04 Haziran 2018
  • Altınordu’da ACU Skandalları Bitmiyor? için yorumlar kapalı
  • 1.417 KEZ OKUNDU

Bırakın ülkeler arasındaki duvarları, statlarda bile tel örgüler kaldırılırken, Altınordu MEM Müdürü Hasan Acu, Altınfındık ve Altınordu İlkokulu öğrencilerinin arasına tel örgü çektirdi.

Altınfındık İlkokulu Ordu’nun en eski okullarından. Sadece Bahçelievler ve civarından değil birçok mahalleden öğrencinin geldiği bu okulun mevcudunu artırmak için aynı bahçede bulunan ve Başöğretmen Anadolu Lisesi’nden boşalan binanın tahsisi beklenirken, aynı yere “Altınordu” ismiyle ikinci bir ilkokul açıldı.

Utanç duvarı gibi!

Bir bahçede iki okul. Sadece ismi farklı. Ortada ise herkesin tepki gösterdiği bir tel örgü. Eğitim Bir-Sen Başkanı İsmail Çelenk de uygulamanın tamamen yasa ve yönetmeliklere aykırı olduğunu belirterek, şunları söyledi;

“Yönetmelik; ‘tek bir bahçenin olduğu yerde iki müdürlük olmaz’ diyor. Orada eskiden de iki okul vardı, ama arada bölgü yoktu. Şimdi Altın Fındık ile Altınordu diye yeni bir okul açıyorsun, ikisi de ilkokul ve arayı tel örgü ile örüyorsun. Yönetmelik bile diyor ki aynı okul bahçesinin içinde okul bölünmez, birincisi bu. Dolayısıyla oradaki tel örgü, bir izahı olabilir.

Burası Suriye sınırı mı?

Ama ikisi de ilkokul birisi Altın Fındık da ilkokul birisi Altınordu da ilkokul ve arayı sen Suriye ile Türkiye arasındaki sınır gibi tel örgüyle örmüşsün. Çocuk birbirleriyle tanışıyor, sohbet edecek biri A’dan gelmiş birisi C’den gelmiş, sohbet edecek tel örgünün arkasından sohbet yapıyorlar. Bu yanlışın düzeltilmesi lazım, ikisinde de ayrı müdürlük var.

Devlet zarara uğratılıyor!

Burada zaten bahçenin içinde ikisi de aynı müdürlük olması gerekirken iki müdürlük verilmesi ve devlet burada kamu burada zarara uğruyor mu, uğramıyor mu bunun incelenmesi lazım.

Bu yanlıştan dönülmeli!

Şahincili’den, Haki Yener’in oradan işte Selimiye’den öğrencilerimiz taşıma ile bu bölgeye geliyor. En az 500’ün üzerinde servis Altın Fındık bölgesine doğru geliyor veya farklı yerlere gidiyor. Dolayısıyla buradaki öğrenci kapasitesi de dikkate alınarak kesinlikle o Altın Fındığın önünde açılan Altınordu ilkokulu ile ilgili incelemenin yapılması ve aslı ne ise gereken ne ise onun acilen çözüm olarak uygulanması gerekiyor. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerekir diyoruz.”

Skandallarla anılıyor!

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, sömestre öncesi FETÖ’cü olduğu gerekçesi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın veto ettiği bir yayınevinin üst düzey yöneticisine ait kitapları öğrencilere ücretsiz dağıtması ile gündeme gelmiş, daha sonra da kitapları toplatarak olayı ört bas etmeye çalışmıştı.

Acu, geçtiğimiz günlerde de özel bir konser için resmi yazı yazarak ilçedeki tüm okulların müdür, başmüdür yardımcısı ve müdür yardımcılarını da konsere katılmaya mecbur tutmuştu. kaynak:ordu hayat gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: