Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Yaşlı Yaşam Merkezi ve Küçük Sanayi Sitesi Hızla Yükseliyor

Altınordu Yaşlı Yaşam Merkezi ve Küçük Sanayi Sitesi Hızla Yükseliyor
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 06 Eylül 2017
  • Altınordu Yaşlı Yaşam Merkezi ve Küçük Sanayi Sitesi Hızla Yükseliyor için yorumlar kapalı
  • 348 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi tarafından yaşlıların daha iyi zaman geçirebilmeleri için inşa edilen ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ ile şehir merkezindeki küçük işletmelerin bir arada toplanacağı ‘Küçük Sanayi Sitesi’ inşaatları hızla yükseliyor.

Altınordu Belediyesi ilçe genelinde yaptığı çalışmalara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Sosyal belediyecilik alanında da çalışmalar yapan Altınordu Belediyesi bu kapsamda çocuklar için güvenli oyun parkları, gençler için sportif alanlar inşa ederken yaşlılar içinde projeler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda daha önce projelendirilen ve yapılan çalışmalar ile Temmuz ayında temeli atılan ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Aynı zamanda şehrin nefes almasına katkı sunacak projeleri de hayata geçirmeye özen gösteren Altınordu Belediyesi, yapımına kısa süre önce başladığı ‘Küçük Sanayi Sitesi’nde de çalışmalarını sürdürerek bu alanı kısa süre içerisinde işletme sahiplerinin hizmetine sunmayı hedefliyor.

YAŞLILARIN ZAMANLARINI DOLU DOLU GEÇİREBİLECEĞİ BİR ALAN İNŞA EDİLİYOR

Temeli atılarak çalışmalarına başlanan ve geçen kısa sürede hızla yükselen bin 100 metrekare kapalı alana sahip olacak olan ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’nin çok amaçlı bir kompleks olması planlanıyor. Bu kapsamda ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’nin zemin katında çok amaçlı salon, lokal, okuma salonu, mescit ve servis mutfağı yer alacak. Merkezin 1. katında ise Temel Sağlık Hizmetleri, psikodontek uygulamaları, hasta dinlenme odası, mobil evde bakım ve idari birimler bulunacak. Binanın 2. ve 3. katlarında ise mesleki beceri atölyeleri, fitness, spor salonu ve dinlenme odası inşa edilecek. İnşaatı hızla devam eden ‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ bittiğinde yaşlıların buluşma alanı olacak.

ŞEHRE NEFES ALDIRACAK OLAN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ’NDE DE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

‘Yaşlı Yaşam Merkezi’ gibi Altınordu Belediyesi’nin bir diğer projesi olan ve temeli atılan, istihdama ve şehrin nefes almasına büyük katkı sağlayacak olan Altınordu Belediyesi Küçük Sanayi Sitesi’nde de işler yolunda gidiyor.

Belediyecilik alanında yapılması gereken tüm çalışmaları yürütmeyi sürdüren Altınordu Belediyesi şehirdeki küçük imalathanelerin şehir dışına taşınmasına ve istihdama katkı sunacak olan projeleri de ihmal etmiyor. Hazırladığı proje ile Karacaömer Mahallesi’nde bulunan alana toplam 7 Milyon 153 bin TL’lik, 22 bin 300 metrekare üzerine 9 blok 62 işyerinden oluşan sosyal alanlara sahip sanayi sitesinin temelini atan Altınordu Belediyesi buradaki çalışmalarını da hızla sürdürüyor. Temeli atılan ve inşaatı hızla devam eden Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmalar belirlenen süre içerisinde tamamlanarak işletme sahiplerinin hizmetine sunulması amaçlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: