Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Şirin Pazar Daha Güvenli Hale Geliyor

Altınordu Şirin Pazar Daha Güvenli Hale Geliyor
  • EKONOMİ / GENEL / SİYASET
  • 22 Ağustos 2017
  • Altınordu Şirin Pazar Daha Güvenli Hale Geliyor için yorumlar kapalı
  • 260 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Şirinevler Mahallesi’nde yapılacak olan ‘Şirin Pazar’ projesinin inşaat alanında bulunan yüksek gerilim direğinin taşınmasına bağlı olarak projenin değiştiğini, taşınacak olan yüksek gerilim direği sonucunda da pazarın yüksekliğinin artırılarak ferah bir yapıya kavuşacağını ve çok daha güvenlikli bir pazar inşa edileceğini söyledi.

Altınordu Belediyesi vatandaşların daha modern ve daha sağlıklı alanlarda alışveriş yapabilmeleri için başlattığı projelerini hayata geçiriyor. Bu kapsamda Şirinevler Mahallesi’nde bulunan alanda inşa edilen içerisinde çayhane, zabıta noktası, 20 dükkanlık balıkçılar binası, 12 dükkanlık şarküteri binası ve 120 çarpı 190 ebadlarında yaklaşık 400 pazarcı tezgahının bulunacağı 7 bin 100 metrekare kapalı alana sahip olan ve 3.5 milyon TL’ye mal olacak olan ‘Şirin Pazar’ projesinde çalışmalar sürüyor. Projelerini bir bir hayata geçiren Altınordu Belediyesi bu kapsamda yapımına başlanan ‘Şirin Pazar’ projesi ile vatandaşların modern bir pazar alanına kavuşmasını hedefliyor.

PROJEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK İLE PAZAR DAHA GÜVENLİ VE DAHA KONFORLU OLACAK

Altınordu Belediyesi tarafından daha önce ihale edilen ve çalışmalara başlanan ‘Şirin Pazar’ projesinde yüksek gerilim direğine bağlı olarak projede küçük çaplı bir değişiklik yaşandı. Yaşanan değişiklik sonucunda mevcut projede pazarın içerisinde kalan yüksek gerilim direği, projenin değiştirilmesi ile pazarın dışına alınması kararlaştırıldı. Yaşanan değişiklik ile ‘Şirin Pazar’ projesinde 5 metreye yakın çatı yüksekliği arttırılarak pazarın daha konforlu ve ferah bir ortama kavuşması hedeflenirken yüksek gerilim direğinin pazar alanının dışına alınmasıyla da ‘Şirin Pazar’ın daha güvenli hale gelmesi sağlanacak.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “GÜVENLİ VE KONFORLU BİR PAZAR İNŞA EDECEĞİZ”

Şirinevler Mahallesi’nde yapımı devam eden ve yüksek gerilim direğinin pazarın dışına alınması ile projesinde değişiklik yaşanan ‘Şirin Pazar’da incelemelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaşanan küçük çaplı değişiklik ile hem pazar alanın genişlediğini hem de daha konforlu ve güvenli bir pazar inşa edeceklerini söyledi. Çalışmaların tamamlanması ile modern bir hizmet binasını vatandaşın hizmetine sunacaklarını dile getiren Başkan Tekintaş, “Şirinevler Mahallemizin en önemli bölümü olan ve daha önce yapılan köprü ile Karşıyaka ile Şirinevler Mahalleleri’nin bir birine bağlandığı alanda ‘Şirin Pazar’ olarak adlandırdığımız modern bir pazar inşa ediyoruz. Bu projede bizi en çok zorlayan pazar alanın üzerinde bulunan yüksek gerilim hattı idi. Bizde bu konuyla ilgili Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve alakalı tüm kurum-kuruluşlarla gerekli istişareler de bulunarak yeni bir düzenleme yaptık. Yapılan düzenleme ile pazar içerisinde kalacak olan yüksek gerilim direğinin taşınma işlemini başlattık. Yapılan değişiklik ile pazarın daha güvenli olmasını çatının da yükseltilerek daha ferah bir ortam oluşmasını sağlayacağız. Şimdiki hedefimiz bu işlemlerin tamamlanması ile inşaatın başlatılması” dedi.

“TEMEL İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILAYACAĞIMIZ MEKANLAR OLUŞTURARAK MODERN PAZARLAR OLUŞTURUYORUZ”

Yapılacak olan ‘Şirin Pazar’ın vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayabileceği bir alan olacağını aktaran Başkan Tekintaş, “İnşa edeceğimiz ‘Şirin Pazar’ her alanı ile çok özel bir mekan olacak. İçerisinde organik pazar, balıkçıların olduğu alanlar, zabıta noktası ve sosyal alanlar ile birlikte otopark alanları da inşa edilecek. Yakın bir tarihte de tüm vatandaşlarımızın katılımı ile temel atma programı düzenlemeyi planlıyoruz. Bizim istediğimiz, değişim ve dönüşümün yaşandığı günümüzde kültürel ve sosyal faaliyetlerin yanı sıra hayatımızı devam ettireceğimiz alanları inşa etmek. Bu kapsamda şehrin genelinde bulunan pazar yerlerin de çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. İçerisinde girildiğinde çok farklı bir alan olduğu görülen pazar alanlarını vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: