• DOLAR
  %0,11
 • EURO
  %0,24
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,17
Altınordu Semaları Renklenecek

Altınordu Semaları Renklenecek

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 6 Mayıs Cumartesi günü Tayfun Gürsoy Parkı’nda “Uçurtma Şenliği” düzenleyeceklerini söyledi.  Altınordu Belediyesi sosyal ve kültürel alanda yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi öncülüğünde 6 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00′da Tayfun Gürsoy Parkı’nda, Altınordu’da bu yıl ilki düzenlenecek olan ve dereceye girecek olanlara çeşitli hediyelerin dağıtılacağı […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 6 Mayıs Cumartesi günü Tayfun Gürsoy Parkı’nda “Uçurtma Şenliği” düzenleyeceklerini söyledi. 

Altınordu Belediyesi sosyal ve kültürel alanda yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi öncülüğünde 6 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00′da Tayfun Gürsoy Parkı’nda, Altınordu’da bu yıl ilki düzenlenecek olan ve dereceye girecek olanlara çeşitli hediyelerin dağıtılacağı “Uçurtma Şenliği” ile Altınordu semaları renklenecek.

6-17 yaş grubu öğrencilerin ve ailelerinin katılacağı şenlikte, en yüksek uçan uçurtma ve en güzel uçurtma dallarında yarışmalar düzenlenecek. Yarışmalarda dereceye girenlere bilgisayar, bisiklet ve tablet hediye edilecek. Şenlikte ayrıca uçurtma, tshört ve şapka dağıtımının yanı sıra çeşitli ikramlarda bulunulacak.

TEKİNTAŞ: “KATILIM GÖSTEREN HERKES KEYİF ALACAK”

Hafta sonu yapılacak olan şenlikle ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılacak olan şenliğe katılım gösterecek olan herkesin keyifli bir zaman geçireceğini söyledi. Altınordu Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak düzenleyeceğimiz “Uçurtma Şenliği” 6-17 yaş grubundaki çocuklarımızın kendi el emekleri ile yaptığı uçurtmalarla yarışacağı, gençlerimizin eğleneceği ve velilerimizin güzel zaman geçireceği bir etkinlik olacak. Bu etkinlik ayrıca baharın güzelliklerini ortaya çıkarmasının yanı sıra yaz aylarının gelişini de hep beraber kutlayacağımız bir şenliğe dönüşecek” dedi.

“SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER ARTARAK DEVAM EDECEK”

Düzenlenecek olan Uçurtma Şenliği’nin gelecek yıllarda gelişerek devam edeceğini ve yöresel olarak kutlanan ‘hıdırellez’ şenliklerinin bir parçası olmasını arzu ettiklerini aktaran Tekintaş, “Gerçekleşecek olan Uçurtma Şenliği’nin ayrıca yöresel olarak her yıl kutladığımız ‘hıdırellez’ şenliklerine bir parça olmasını arzu ediyoruz. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz bu şenlik, gelecek yıllarda yeni çalışmalarında eklenmesi ile devam edecek. Bu tür etkinlikler gerek kültürel ve sosyal faaliyet gerekse yarışmaların olmasının yanı sıra şehrimizin de tanıtımına katkı sunan özel bir çalışma olmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ayrıca tüm vatandaşların Uçurtma Şenliği’ne katılım göstermelerini istediklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır