• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Altınordu Belediyespor’un Minik Futbolcuları Almanya’ya Uğurlandı

Altınordu Belediyespor’un Minik Futbolcuları Almanya’ya Uğurlandı

Altınordu Belediyesi U11 Futbol Takım Recklinghausen’de 8-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası U11 Hillen Cup Futbol Turnuvasına katılmak üzere Almanya’ya uğurlandı. Altınordu Belediyesi’nin ‘Kardeş Şehir Projesi’ yürüttüğü Almanya’nın Recklinghausen kentinde her yıl düzenlenen ve festival havasında geçen Uluslararası U11 Hillen Cup Futbol Turnuvası 8 Temmuz Cumartesi start alacak. Birçok ülkeden 20 takımın mücadele edeceği turnuvada […]

Altınordu Belediyesi U11 Futbol Takım Recklinghausen’de 8-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası U11 Hillen Cup Futbol Turnuvasına katılmak üzere Almanya’ya uğurlandı.

Altınordu Belediyesi’nin ‘Kardeş Şehir Projesi’ yürüttüğü Almanya’nın Recklinghausen kentinde her yıl düzenlenen ve festival havasında geçen Uluslararası U11 Hillen Cup Futbol Turnuvası 8 Temmuz Cumartesi start alacak. Birçok ülkeden 20 takımın mücadele edeceği turnuvada boy gösterecek olan Altınordu Belediyesi U11 Futbol Takımı bu kapsamda hazırlıklarını tamamladı. Geçtiğimiz yıl aynı turnuvada mücadele ederek 6.’lık elde eden Altınordu Belediyespor’da bu yıl hedef şampiyonluk olarak belirlendi.

TEKNİK DİREKTÖR ERGİN DÖNER: “HEDEFİMİZE ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Hazırlıklarını tamamlayan ve turnuvada hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Altınordu Belediyespor U11 Futbol Takımı yapılan törenle Almanya’ya uğurlandı. Uğurlama töreni öncesi açıklamalarda bulunan Altınordu Belediyespor Teknik Direktörü Ergin Döner, geçen yıl elde edilen başarının daha da üstünde bir başarı elde etmek istediklerini söyledi. Birçok takıma oranla fizik olarak düşük olmalarına rağmen teknik anlamda daha iyi olduklarının altını çizen Döner, “Geçtiğimiz yıl ilk kez katıldığımız turnuvada ilk 6 içerisine girmiştik, bu yıl hedefimiz ise daha üst sıralarda yer almak. Bu hedef doğrultusunda çocuklarımızla birlikte turnuvaya katılarak en iyi dereceyi alıp geri dönmek istiyoruz. Turnuvaya 12 futbolcumuzla katılacağız. Yaklaşık 2 aydan bu yana yaptığımız çalışmalar ile hazırlıklarımızı tamamladık. Çocuklarımız oldukça yetenekli, heyecan olmazsa, yurt dışına ilk defa çıkıyor olmanın psikolojisini de aşarsak hedeflediğimizi alarak geri dönebiliriz” dedi.

MİNİK FUTBOLCULAR KENDİLERİNDEN EMİN

Turnuvaya katılmak üzere Almanya’ya gidecek kafilede yer alan minik futbolcularda turnuvada hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirttiler. Fizik olarak zayıf olmalarına rağmen teknik anlamda iyi olduklarını belirten minik futbolcular en iyi sonucu alarak geri dönmek istediklerini ifade ettiler.

Altınordu Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama töreninin ardından Ordu-Giresun Havalimanına geçen Altınordu Belediyespor kafilesi, havalimanında Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz ve yöneticilerle vedalaştıktan sonra tarifeli uçakla Almanya’ya hareket etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır