• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Altınordu Belediyesi Yerel Yönetimler Öğrencilerini Ağırladı

Altınordu Belediyesi Yerel Yönetimler Öğrencilerini Ağırladı

Altınordu Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri katıldı. KENT MÜZESİ İÇİN SÜREÇ BAŞLATILIYOR […]

Altınordu Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

KENT MÜZESİ İÇİN SÜREÇ BAŞLATILIYOR

Gerçekleştirilen meclis toplantısında, meclis üyelerine yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili bilgi verilirken komisyonlardan gelen raporlar karara bağlandı. Toplantının gündem maddelerinden biri olan “Kent Müzesi” ile ilgili Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş yaptığı açıklamada, Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta bulanan bir arsanın şartlı bağış ve satın almaya yolu ile görüşmelerinin gerçekleşeceği, görüşmelerin sonucunda ise belirlenen alanda “Kent Müzesi” yapmayı hedeflediklerini söyledi. Aynı alanda daha önceki dönemlerde de önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, Menekşe Sokağı tam anlamıyla vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

“ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Gündem ve ilave gündem maddelerini görüşülmesinin ardından Altınordu Belediyesi’nin davetlisi olarak Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katılan öğrencilere hitap eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ilk olarak Altınordu Belediyesi ve belediye meclisi ile ilgili öğrencilere bilgiler verdi. Belediye olarak üniversite ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını ve bu anlamda sportif ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirten Başkan Tekintaş, üniversiteler ile olan işbirliğinin artarak devam edeceğini ifade etti.

“KAPIMIZ SİZLERE HER ZAMAN AÇIK”

Meclis toplantısına katılan Yerel Yönetim Bölümü öğrencileri ve Ordu’da öğrenim gören tüm öğrencilere seslenen Başkan Tekintaş, “Hedefiniz sadece okul bitirmek olmasın, tecrübe, bilgi ve bilginin deneyime dönüşmesinin ardından  bu bilgileri sahada uygulayarak en üst seviyede hizmet eden vatandaşlar olmanızı arzu ediyoruz. Bu kapı her zaman size açık, talep ettiğiniz her an bütün arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. İlçemiz sahili ile Karadeniz’in en güzel yerlerinden birisi, bu sebeple burada geçirdiğiniz yıllar güzel yıllardır. Öğrencilerimiz inşallah burada güzel duygular ile ayrılırlar ve bir turizm elçisi olarak görev yaparlar” dedi.

ÖĞRENCİLERE STAJ MÜJDESİ

Öte yandan Atınordu Belediyesi olarak öğrencilere hizmet vermekten onur duyduklarını dile getiren Başkan Tekintaş, Yerel Yönetim Bölümü öğrencilerine staj döneminde Altınordu Belediyesi kapılarının sonuna kadar açık olduğunu da sözlerine ekledi.

ERDOĞAN: “ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÇOK YARARLI OLDU”

Altınordu Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na öğrencileri ile birlikte katılan Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Yerel Yönetimler Programı Öğretim Görevlisi Selda Polat Erdoğan, toplantının öğrenciler için çok yararlı olduğunu aktardı. Derslerde verilen teorik bilgileri pratikle birleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Derslerimizde meclis toplantıları ile ilgili konularda bilgiler veriyoruz. Bizde öğrenciler anlattığımız dersleri daha somut görsünler diye toplantıya katıldık. Öğrencilerin çok şey öğrendiğini düşünüyorum. Özellikle farklı görüşlerin sunulması demokratik bir ortamda gerçekleşmesi öğrencilerimiz açısından gerçekten çok faydalı oldu” diye konuştu.

Altınordu Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, öğrencilerin Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a sordukları soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır