Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Belediyesi Şahincili Mahallesi’ni Birleştiriyor

Altınordu Belediyesi Şahincili Mahallesi’ni Birleştiriyor
  • GENEL
  • 18 Eylül 2017
  • Altınordu Belediyesi Şahincili Mahallesi’ni Birleştiriyor için yorumlar kapalı
  • 240 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi Şahincili Mahallesi’nde gerçekleştirdiği yol çalışması ile mahallenin iki yakasını bir birine bağlarken oluşacak olan alternatif hastane yoluyla da şehirde oluşan trafiğin rahatlamasını sağlayacak.

Altınordu Belediyesi ulaşımda yaptığı çalışmalarla şehrin modern ve konforlu yollara kavuşmasına olanak sağlıyor. Yeni yapılan yollarla da vatandaşların isteklerine cevap veren Altınordu Belediyesi bu kapsamda Şahincili Mahallesi’nde yaptığı yol çalışma ile şehrin en kalabalık nüfusuna sahip mahallesinde önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Şahincili Mahallesi 2004 sokakta yürütülen çalışmalar kapsamında 460 metre uzunluğunda yaklaşık 7 metre yüksekliğinde duvar yapılarak güvenli bir yol oluşması için çalışmalar aralıksız sürüyor. Şahincili Mahallesi’nin iki yakısını birleştirecek olan çalışma bittiğinde ise şehrin hastaneye ulaşımda alternatif bir yola kavuşması ve buna bağlı olarak trafiğin rahatlaması hedefleniyor.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ŞAHİNCİLİ MAHALLESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARIN YÜZDE 70’İNİ TAMAMLADIK”

Şahincili Mahallesi 2004 sokakta yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Belediye Başkan Yardımcıları yapılan işlemlerle ilgili yetkilerden bilgi aldı. Mahallede yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Tekintaş, “Şahincili Mahallesi’nde önemli çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Şahincili Mahallesi’nde bize ait bölümde yaptığımız çalışmalar kapsamında asfalt çalışmalarının yüzde 70’ini tamamladık. Geri kalan kısımda da yol güvenliği için duvarlar, şehrin büyümesine bağlı olarak yeni yollar ve çevre düzenlemeleri yapmaya devam edeceğiz. Yaklaşık 23 bin nüfuslu bir mahallenin hem alt yapısını hem de ulaşım yollarını düzenlemek için durmaksızın çalışıyoruz” dedi.

“ŞAHİNCİLİ MAHALLESİ’NİN İKİ YAKASI BİRLEŞİRKEN OLUŞACAK OLAN ALTERNATİF HASTANE YOLUYLA DA TRAFİĞİN AZALMASI SAĞLANACAK” 

Şahincili Mahallesi’nin iki yakasını bir birine bağlayacak olan ve bittiğinde önemli bir alternatif yolun ortaya çıkacağı çalışmalar hakkında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Yaptığımız çalışmalar kapsamında Şahincili Mahallesi 2004 sokağın Devlet Hastanesi ile birleştiği alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışma kapsamında 460 metre uzunluğunda yaklaşık 7 metre yüksekliğinde bir istinat duvarı yapılarak dolgu ve düzenleme işlemlerine devam ediyoruz. 2004 sokakta bundan sonra yapılacak olan yağmuru suyu hatları ve asfalt çalışmalarının tamamlaması ile dış mahallelerden gelen birçok vatandaşın şehre uğramadan alternatif bir yolla hastaneye ulaşmalarını istiyoruz. Bu saye de şehirde oluşabilecek trafiğin de yoğunluğunu azaltarak daha akıcı bir trafik olmasını hedefliyoruz. Çalışmaların devam ettiği yol şuanda kısmi olarak trafiğe açıldı, tüm çalışmalar bitirilip halkın hizmetine açılması ile de Şahincili Mahallesi ve tüm Altınordu gerçekten çok önemli bir yola ve hizmete kavuşmuş olacak” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: