• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Altınordu Belediyesi Kan Bağışı Kampanyasına Duyarsız Kalmadı

Altınordu Belediyesi Kan Bağışı Kampanyasına Duyarsız Kalmadı

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, azalan kan stoklarına destek vermek amacıyla kan bağış kampanyasına katılarak belediye çalışanları ile birlikte kan verdi. Ordu Kan Bağış Merkezi tarafından azalan kan stoklarının arttırılması amacıyla çalışmalar devam ediyor.Bu kapsamda kurumlarla birlikte çalışma yürüten Kan Bağış Merkezi kan stoklarını arttırmayı hedefliyor.Yapılan kan bağış kampanyalarına bir destekte Altınordu Belediyesi’nden geldi. Altınordu […]

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, azalan kan stoklarına destek vermek amacıyla kan bağış kampanyasına katılarak belediye çalışanları ile birlikte kan verdi.

Ordu Kan Bağış Merkezi tarafından azalan kan stoklarının arttırılması amacıyla çalışmalar devam ediyor.Bu kapsamda kurumlarla birlikte çalışma yürüten Kan Bağış Merkezi kan stoklarını arttırmayı hedefliyor.Yapılan kan bağış kampanyalarına bir destekte Altınordu Belediyesi’nden geldi. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve belediye çalışanları toplu olarak belediye binasında kurulan stantda kan verdi.

“Herkes kan bağışına destek versin”

Kan bağış kampanyasına katılarak kan veren ve belediye olarak bu tür faaliyetlere önem verdiklerini dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, herkesi kan vermeye davet etti.

Kan stokları başta olmak üzere Türkiye olarak tüm alanlarda kimseye muhtaç olmak istemediklerini dile getiren Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak kan bağış kampanyasına destek veriyoruz. Kızılay Genel Başkanının kamuoyuna duyurmuş olduğu ve özellikle kış aylarında azalan kan stoklarının ihtiyacının karşılanması için yapılan çağrıya destek veriyoruz. Belediye olarak çalışanlarımız, meclis üyelerimiz ve şahsım kan bağışında bulunuyoruz. Türkiye şartlarında kan stokları anlamında ve tüm alanlarda gücümüz kuvvetimiz yerinde olsun, kimseye muhtaç olmayalım istiyoruz. Bu kapsamda herkesi bu kış aylarında kan bağışına davet ediyorum” diye konuştu.

“Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz”

Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez, “Her yıl geleneksel olarak yaptığımız kan bağışı kampanyasına desteğinden dolayı Altınordu Belediye Başkanımız, Engin Tekintaş’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Dr. Cengiz Dönmez yaptığı açıklamada, “Genel başkanımızın çağrısı ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de cevap buldu. Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş’ın da desteğiyle şuan Belediye personellerini içeren bir çalışma yürütmekteyiz. Önünüzde zorlu bir süreç var. Kış ayları içerisinde Genel Başkanımızın da belirttiği üzeri stoklarımız kırmızı alarm çizgisine kadar gerilemişti. Bu anlamda tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız hızla kan bağış noktalarımıza yöneldiler. Belirli bir seviyenin üzerine çıkarmayı başardık. Bu bahar aylarına kadar da aynı verimliliği sürdürerek devam etmek istiyoruz. Hastahaneler de tedavi gören hastalarımızın kan ihtiyaçlarını mümkün olduğunca eksiksiz karşılamak Türk Kızılay’ı olarak en büyük amacımız. Bizlere hiç bir zaman yanlız bırakmayan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve tüm çalışanlarına Türk Kızılay’ı Ordu Kan Bağış Merkezi olarak teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Başkan Tekintaş ve personellerin yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri’de kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır