Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Belediyesi 2017 Yılı Çalışmalarını Onaylandı

Altınordu Belediyesi 2017 Yılı Çalışmalarını Onaylandı
  • GENEL / SİYASET
  • 11 Nisan 2018
  • Altınordu Belediyesi 2017 Yılı Çalışmalarını Onaylandı için yorumlar kapalı
  • 381 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi.

Altınordu Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu Altınordu Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Düzenlenen toplantıya AK Parti, MHP ve CHP’li meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Celal Tezcan Başkanlığında gerçekleştirilen Altınordu Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclisi’nin 2. oturumunda Altınordu Belediyesi’nin 2017 Yılı İdare Faaliyetleri görüşüldü. Toplantıda Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından Meclis üyelerine 2017 Yılı İdari Faaliyet Raporu hakkında sunum yapıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, 2017 YILINI ÖZETLEDİ

Sunumunda 2017 yılında gerçekleştirilen çalışmaları anlatan Başkan Tekintaş, bu kapsamda beton yol ve sıcak asfalt çalışmalarında büyük bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti. 2017 yılında birçok projeye de imza attıklarını dile getiren Başkan Tekintaş, bu çerçevede yer altı çöp konteyner sistemini hayata geçirdiklerini, Karacaömer Sanayi Sitesi, Yaşlı Yaşam Merkezi, Şirin Pazar, Karşıyaka Pazar, Soğuk Hava Deposu, Yem Kırma Ünitesi ve Yumurta Paketleme Tesisi gibi projelerinde en kısa sürede hizmete açılacağını aktardı. Park bahçe çalışmalarına da büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Tekintaş, ilçeye birçok yeni ve güvenli parklar kazandırdıklarını, mahallelere ise özel mekanlar inşa ettiklerini vurguladı.

Kültürde ve sanatta, sosyal ve spor faaliyetleri alanında da önemli etkinlikler düzenlediklerini aktaran Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu 1. Amatör Küme’de şampiyon olan Altınordu Belediyespor futbol takımının önemli bir başarıya imza attığını belirtti. Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımının da çok özverili bir çalışma ile başarılar elde ettiğini dile getiren Tekintaş, spor alt yapılarına da önem vererek amatör sporlara desteklerinin süreceğini aktardı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “GELECEK İNŞA ETMEK İÇİN DOĞRU İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yaptığı sunumun ardından bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bir gelecek inşa etmek için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve doğru işler yapmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Tekintaş, “Altınordu halkı olarak, Altınordu’ya katkı sunan, bu şehirde yaşayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin geçtiği süreç içerisinde, Altınordu Belediyesi olarak elimizdeki tüm imkanları kullanarak bir gelecek inşa etme mücadelesini tüm gayretimizle sürdürüyoruz. Tüm bunları yaparken eksikliklerimiz olabiliyor, ancak yanlış yapmamaya özen gösteriyoruz. Bu süreci bu güne kadar hep bu doğrultuda yürüttük ve aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kamu, kurum ve kuruluşları ile diyaloğumuz üst seviyede, bundan sonra da aynı seviyede devam edecek. Bir gelecek inşa ederken eve gidip başımızı yastığa koyduğumuzda ‘doğru işi yaptık’ dediğimiz işleri yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından yapılan sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Burada kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap veren Başkan Tekintaş, yeni faaliyet yılı içerisinde yapılacak olan ve yapılması planlanan projeler hakkında da meclis üyelerine bilgiler verdi.

Gerçekleşen soru-cevap kısmının tamamlanması ile Altınordu Belediyesi 2017 Yılı İdari Faaliyet Raporu için oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucu 2017 Yılı İdare Faaliyet Raporu oy çokluğu ile  kabul edildi.

Altınordu Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu faaliyet raporunun oylanmasının ardından sona ererken Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ise 4 Mayıs Cuma günü yapılması kararlaştırıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: