Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Alan Bazlı Gelir Desteği Başvuruları Başladı

Alan Bazlı Gelir Desteği Başvuruları Başladı
  • EKONOMİ / GENEL
  • 22 Eylül 2017
  • Alan Bazlı Gelir Desteği Başvuruları Başladı için yorumlar kapalı
  • 236 KEZ OKUNDU

Ülkemizin  ve Karadeniz Bölgesinin önemli tarımsal ürünlerinden olan fındıkta, 2017 üretim yılı için alan bazlı gelir desteği başvurularının başladığı bildirildi.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu başvuruların, resmi gazetede yayımlanan “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair” tebliğ uyarınca başladığı ifade edildi.

Tebliğe göre, fındık üreticilerinin, 2017 üretim yılı fındık alan bazlı gelir desteği başvurularını 17 Eylül ile 29 Aralık 2017 tarihleri içerisinde yapmaları gerektiği vurgulanan açıklamada, “2017 üretim yılında çiftçi kayıt sistemi kayıtlarını yapmış veya güncellemiş olan fındık üreticilerimizin belirtilen tarihler içerisinde çiftçi kayıt sistemine kayıt oldukları İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine, şahsen veya yasal temsilcileri eliyle, başvuru dilekçelerini imzalamak suretiyle başvuru sürecini tamamlamaları gerekmektedir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, fındık üreticilerine başvuruları karşılığında her bir dekar için 170 lira destekleme ödemesi yapılacağı kaydedildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: