Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Ordu İl Programı Hazırlanıyor

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Ordu İl Programı Hazırlanıyor
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 08 Temmuz 2017
  • 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Ordu İl Programı Hazırlanıyor için yorumlar kapalı
  • 262 KEZ OKUNDU
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü münasebetiyle Ordu’da yapılacak etkinleri belirlemek üzere Vali Seddar Yavuz başkanlığında toplantı yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, bazı daire müdürleri, meslek odalarının başkanları, şehit aileleri ve gazi derneklerinin başkanları, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.
“Darbe Girişimi İle Ülkemiz İşgal Edilmek İstenmiştir”
Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Geçen yıl 15 Temmuz tarihinde, FETÖ terör örgütü tarafından bir darbe teşebbüsü gerçekleştirilmiş ve ülkemiz işgal edilmek istenmiştir. Yapılan darbe teşebbüsü, küresel güçlerin FETÖ terör örgütü aracılığıyla Türkiye’yi bölüp, parçalamak ve Aziz Milletimizi Ortadoğu’da iç savaş yaşayan ülkelerin durumuna düşürme çabası ve gayretinden başka bir şey değildir. Bu ülkenin imkanlarıyla makam ve mevki sahibi olanlar, Aziz Milletimize ihanet etmiş ve uluslararası şebekenin oyuncağı olmuşlardır. Bu darbe teşebbüsünün unutturulmaması, 249 şehidimizin aziz hatıralarının canlı tutulması, gazilerimizin incinmemesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir daha böylesine bir felaketle karşılaşmaması için, 15 Temmuz’un anlam ve önemine yakışır faaliyetlerle anılması, hafızalarda canlı tutulması önem arz etmektedir. 15 Temmuz darbe girişiminde, Aziz Milletimizin göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması fevkalade önemlidir” dedi.
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti Tarihinde İlk Defa Bir Darbeye Karşı Direnç Olmuştur”
Geçmiş dönemlerde yapılan darbelere karşı toplumun herhangi bir tepki vermediğini dile getiren Vali Yavuz, “Malum olduğu üzere 27 Mayıs’ı bu ülke yaşadı. Bu ülkenin evladı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine büyük hizmetler yapmış bir Başbakanı, darbeciler katlederlerken maalesef toplumumuz herhangi bir tepki vermemiştir. Daha sonra bunun ezikliğini yaşamıştır. Başka zorlu süreçlerde de yine milli iradeye, değerlerimize çeşitli defaler el uzatılmıştır. 15 Temmuz’da ilk defa Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde bir darbeye karşı direnç olmuştur. Bu durum, fevkalade önemli ve altı çizilmesi gereken husustur. Aziz Milletimiz kendi iradesine, geleceğine sahip çıkmış ve sahip çıkacağını da bir kez daha göstermiştir. Dolayısıyla 15 Temmuz’u hatırlarken, yad ederken, bu tarafının çok daha dikkatli bir şekilde vurgulanması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Milletimiz üzerinde plan yapanlar, tuzak kuranlar, kolay kolay bir daha  bu ülkede  at oynatamayacaklarını, bu ülkeye saldıramayacaklarını açıkça görüyorlar” diye konuştu.
Ordu’da yapılacak bütün faaliyetlerin, çalışmaların, işbirliği, istişare ve ortak akıl oluşturmak suretiyle yapılacağını ifade eden Vali Yavuz, “Hepimiz, Ordu için bir ve beraber olacağız. Fikirlerimizi konuşacağız, tartışacağız, eksiklerimizi tamamlayacağız ama birlikte yol alacağız. Ben değil, biz vurgusunu her daim yapacağız ve bu şehri bir adım daha ileriye nasıl taşıyabiliriz? tartışmasını yapacağız. Bu vesileyle ilk toplantıyı da 15 Temmuz’la ilgili gerçekleştirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü Münasebetiyle Gerçekleştirilecek Etkinlikler İçin İl Programı Hazırlanacak
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü münasebetiyle gerçekleştirilecek etkinliklerin; İçişleri Bakanlığı’nın 07.07.2017 tarihli ve 6038 sayılı genelgesi doğrultusunda hazırlanacak İl Programı dahilinde yapılacağını belirten Vali Yavuz, il programının belirlenmesi için komisyon oluşturulması talimatını verdi.
İl programında yer alması gereken etkinlikler için, toplantıya katılanların görüş ve önerilerini de alan Vali Yavuz, kamu kurum ve kuruluşlarının, meslek odalarının, şehit aileleri ve gazilerin, sivil toplum örgütlerinin yapılacak etkinliklerde aktif olarak yer almalarını istedi.
Vali Yavuz, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Mili Birlik Günü münasebetiyle İl Programı dahilinde yapılacak etkinliklerin, basın-yayın kuruluşları vasıtasıyla kamuoyuna duyurulacağını sözlerine ekledi.
Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Vali Seddar Yavuz, “Aziz Milletimize, Devletimize, Bayrağımıza sahip çıkan tüm kesimleri, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yapacağımız etkinliklerde aramızda görmek istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletine kast eden, ülkemizi parçalamaya çalışan bu hain zihniyete karşı bir duruş sergilememiz lazım. Bayrağımızın yanında yer alan herkesi etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: