• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü”, Ordu’da Düzenlenen Etkinlikle Kutlandı

10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü”, Ordu’da Düzenlenen Etkinlikle Kutlandı

Anemon Hotel’de, Ordu Valiliği ve  Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce ortaklaşa düzenlenen “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliğine, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü […]

Anemon Hotel’de, Ordu Valiliği ve  Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce ortaklaşa düzenlenen “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliğine, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Nurullah Yaldız, Altınordu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Ordu Radyo Televizyon Gazeteciler Dernek Başkanı Birol Yılmaz, Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar Kahveci ile Ordu’da görev yapan gazeteciler katıldı.
10 Ocak  “Çalışan Gazeteciler Günü”, dolayısıyla düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, 10 Ocak tarihinin aynı zamanda  İdareciler Günü  olarak da kutlandığını hatırlattı.
“Basın demokrasinin temelidir” diyen ve 15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe kalkışması sırasında  basının özverili çalışmasına vurgu yapan Vali Balkanlıoğlu, “Siz basın mensuplarınız  sayesinde dünyada birçok iyi şeyler yapılıyor” diye konuştu.
Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Basının eleştiri yönü de olacak. Halktan gelen istek, talep ve şikayetleri sayfalarında yansıtacaklar. Basın, iletişim köprüsüdür. Televizyonlarımızı açıyoruz, radyomuzu dinliyoruz, gazetelerimizi okuyoruz ve dünyanın dört bir yanından haberdar oluyoruz. Savaş muhabirlerimiz var. Çatışmaların arasında kalıp şehit olan, rehin alınan, kaçırılan, öldürülen gazetecilerimiz var. Bizlere haberleri ulaştırmak için  zor şartlar altında fedakarca çalışıyorlar. Emeğinizin karşılığını bazen  alamadığınız durumlar da  oluyor. Halkımızın bilgi alma hakkını yerine getiriyorsunuz” dedi ve  basın mensuplarının ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise yaptığı konuşmada, ”Basın mensupları bizlerin mesai arkadaşları. Bizim, Ordu’da yatırımlara bakılırken basın olmazsa, medya olmazsa bunun kitleleri ulaşması konusunda çok ciddi sorunlarımız var. Biz her halukarda basınla ittifak halinde çalışmak mecburiyeti içerisindeyiz. Ben basın mensuplarımızın ne kadar zorluklarla mücadele ettiğinin bilinci içerisindeyim. Yerel yöneticiler olarak biz de elimizden geldiği kadar Basın İlan Kurumu’nun vermiş olduğu kategoriler çerçevesinde yerel basınımıza her alanda destek olmanın gayreti içindeyiz. Daha önceki dönemlerde farklı farklı gruplar tarafından bu tür toplantılar yapılıyordu. Biz sayın Valimizle ve Altınordu Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte tüm basın mensuplarını tek çatı altında toplayacak bir organizasyon yapalım dedik. Bu çerçevede bugün burada Ordu’daki bütün ilçelerimizde bulunan basın mensuplarımızla birlikte, kamu olarak böyle bir program yapmayı tercih ettik” diye konuştu.
Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce ortaklaşa düzenlenen “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliği, programa katılan basın mensuplarına günün anısına hazırlanan hediyelerin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır