Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Fatsa'da kursiyerlerden yıl sonu sergisi

Fatsa'da kursiyerlerden yıl sonu sergisi
  • GENEL
  • 24 Nisan 2019
  • Fatsa'da kursiyerlerden yıl sonu sergisi için yorumlar kapalı
  • 176 KEZ OKUNDU

ORDU (AA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (ORMEK) Fatsa Şubesinin düzenlediği yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Fatsa Kültür Sarayındaki etkinlikte yaptığı konuşmada, ortaya çıkan eserlerin sergilenmekle kalmayıp ekonomik anlamda kalkınmaya da katkı sunabileceğini söyledi.

Yaklaşık 4 bin kursiyerin çalışmaları sonucu mükemmel eserlerin ortaya çıktığını anlatan Güler, "Hepsi sergilenmeye layık olan eserlerden yalnızca 400'ü bu sergide yer alıyor. Emekleriniz için sizi canı gönülden kutluyorum. Bundan sonra da çok daha güzel çalışmalara birlikte imza atarak Fatsa'yı inşallah ayağa kaldıracağız. Bu eserleri üretmekle kalmayıp ekonomiye katkı sunması adına da seri üretimini hayata geçirebiliriz. Çok bereketli ve başarılı bir sergi ortaya sunulmuş." dedi.

Güler, Ünye ve Altınordu ilçelerinde de benzer çalışmaların hayata geçirildiğini belirterek, "Seçim sürecinde söylediğim bir söz vardı, 'Düşünen Ordu, üreten Ordu ve yarışan Ordu.' Üreten Ordu modelini bu sergide gördük. Şimdi yarışma sırası. İnşallah bundan sonra da yarışmaya başlayacağız. Hepinizi yaptığınız çalışmalardan dolayı canı gönülden tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kursiyerler adına konuşma yapan engelli kursiyer Nazlı Dik ise özel eğitime ihtiyaç duyan insanlara destek olunduğu için minnet duyduğunu aktardı.

ORMEK kursları sayesinde zamanlarını iyi değerlendirerek kendilerini her anlamda geliştirdiklerini vurgulayan Dik, "Bu kurslar sayesinde üretken olabileceğimi gördüğümde duyduğum mutluluğu anlatmam mümkün değil. Burada özel eğitime ihtiyaç duyan insanların yanlarında yer alındığını gözlemekteyim. Hedeflerimize doğru ilerlememiz için bizlere sabır gösteren ve bizleri özveriyle yetiştiren öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ