Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Takke düştü, kel göründü

Takke düştü, kel göründü
Bu Haberi Paylaş!

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan AKÇA sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında üretici ve üretici kuruluşlarının yoğun çabası sonrasında fındık üzerinde oyun kurma çabası içerisinde olanların yenilgiye uğradığına işaret etti. AKÇA; TMO’nun 30 Nisan’a kadar fındık almaya devam etme kararından sonra atasözüne atıfta bulunarak sevincini dile getirdi. “Takke düştü, kel göründü.”

Evet Atakan AKÇA alınan karardan duyduğu sevinci bu ata sözüyle ifade etti.

Peki Atakan AKÇA başka neler söyledi, hep birlikte okuyalım.

“Takke düştü, kel göründü.” diye bir atasözünü hatırlatarak başlamak istiyorum sözlerime;

TMO fındık alım süresini 30 NİSAN 2021 tarihine uzatma kararı aldıktan sonra TEKELCİ ağa babalarına hizmet eden işbirlikçilerinden sesler yükselmeye başladı. Kimler kimlerle beraber, saflar belirginleşti.

TEKELCİ ağa babalarına verdikleri sözleri tutamayan işbirlikçileri, TMO’nun alım süresini uzatmasından sonra bozulan oyunlarını bir şekilde ağa babalarına izah etmek ve azarlanmamak için TEKELCİ ağa babalarına methiyeler düzen açıklama yapma yarışına girmişlerdir.

Yok Ferrero fındığın %35-40’ını alıyormuş, yok 1000’e yakın fabrikalarında fındık işliyormuş, fındık almazsa fındığı kimse almazmış, mış, mış’ta mış, mış

Bire gafiller; Ferrero fındıktan yapmış olduğu bir üründen sadece senede 10,8 milyar dolar ciro yapıp 3-5 milyar dolar para kazanıyor. Ne yapacak yani Türkiye’ye kızıp fındık almayacak, bu kadar para kazandığı fabrikaları kapatacak, bu ticaretine son verecek öylemi? Olay hiç de sizin düşündüğünüz gibi değildir. Onlar dolarlarına dolar katarken siz sadece zamanınızı harcarsınız.

Birde dış yatırımın gelmesini teşvik eden sayın Cumhurbaşkanımıza muhalefet olunuyormuş gibi söylemlerinizle kendinize haklılık payı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Ayrıca ülkemiz için çok önemli bir gelir kapısı olan fındığımızın, birileri tarafından alçakça oyunlara maruz bırakılarak bu ülkenin bu üreticinin parasının çalınmasına da müsaade etmeyiz.

TMO alım süresinin uzatarak, üreticimize ve ülkemize oynanan oyunu bozan, fındık üreticisinin yanında olan herkese; fındık üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

 


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ