Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

OTSO Başkanı Şahin’den yeni hamle

OTSO Başkanı Şahin’den yeni hamle
  • EKONOMİ
  • 08 Ekim 2020
  • OTSO Başkanı Şahin’den yeni hamle için yorumlar kapalı
  • 609 KEZ OKUNDU

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Ordu’nun sorunlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ileterek, taleplerini dile getirdi.
OTSO Başkanı Servet Şahin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun katıldığı, 365 Oda/Borsa Başkanı ile 61 Sektör Meclisi Başkanına yönelik Webinar Sistemi üzerinden düzenlenen toplantıda Ordu’nun Sanayi ve Teknoloji alanında eksikliklerini ve bu alandaki taleplerini aktardı.
Toplantıda söz alan ve ilk olarak Ordu iline yapılacak organize sanayi bölgesi için kamulaştırmaların biran önce tamamlanmasını talep eden Şahin; “İlimiz son yıllarda özel sektör yatırımları noktasında rağbet gören illerin başında gelmektedir. Bunun doğal sonucu olarak ilimizde faaliyette bulunan Ordu OSB ve Fatsa OSB’de doluluk oranı %100’e ulaşmıştır. Yaklaşık 9-10 bin kişiye istihdam sağlayan bu iki OSB’ye ilave olarak, yeni yatırımcılardan gelen talebi karşılamak, yeni üretim ve istihdam alanları oluşturmak amacıyla Ordu 2. OSB, Fatsa OSB ilave alanı ve Ünye OSB olmak üzere toplam 3 yeni OSB’nin kuruluş işlemleri tamamlanmıştır. Ünye OSB’de kamulaştırma işlemleri tamamlanmış olup, altyapı çalışmaları devam etmektedir. Diğer 2 OSB’de ise kamulaştırma işlemleri devam etmektedir. Bu 2 OSB’nin de hizmete girmesiyle ilimiz sanayi sektöründe istihdam edilenlerin sayısı yaklaşık 25 bine ulaşacaktır. Ordu 2.OSB yaklaşık 900.000 m2 alan üzerine kurulmuş olup, ortasından Melet Irmağı geçmektedir. Ordu 2.OSB’nin faaliyete geçebilmesi için öncelikle uzlaşma sağlanan ve tapusu OSB Tüzel Kişiliği adına tescil edilmiş, ancak ödenek yetersizliğinden bedelleri ödenemeyen parseller ile kalan parseller için kamulaştırma bedeli olarak 7.500.000.- TL. kaynağa ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca Karaağaç ile Güzelyurt-Eymür Mahallelerini ikiye bölen Melet Irmağının OSB sınırında bulunan kısmının DSİ tarafından tahkimat ve U kesitlerinin yapılması için g

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: