Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’nun Kadınları Öğrenirken Kazanıyor

Ordu’nun Kadınları Öğrenirken Kazanıyor
  • EKONOMİ
  • 18 Mart 2021
  • Ordu’nun Kadınları Öğrenirken Kazanıyor için yorumlar kapalı
  • 1.131 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları Projesi’ne katılan 60 kadın kursiyere yönelik verilen “Yöresel Gıda Ürünü Geliştirme Kursu” eğitimleri ORMEK ve DAVET merkezinde devam ediyor.İŞKUR tarafından desteklenen eğitimlerde kursiyerlere KOSGEB Sertifikalı Girişimcilik Eğitimleri, e-ticaret ve kooperatifçilik eğitimleri verileceği gibi kurslar sonunda başarılı olan kursiyerlere iş başvurularında ve kendi işlerini kurmalarında gerekli olacak Millî Eğitim Bakanlığı onaylı kurs sertifikası ve KOSGEB Girişimcilik Sertifikası da takdim edilecek.

8 Mart tarihinde 3 ayrı grup olarak başlanan eğitimlerde kadın kursiyerler teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitim de alacaklar.

“Üretim yapmak istiyoruz”

Kadın Kursiyerler, “Ordu’nun üreten kadınları olarak kendi yöremize ait meyve ve sebzelerden kendimize has ürünler üretmek istiyoruz. Bunun içinde ne yapabileceğimizi görmek adına bu kurs bizim için çok iyi oldu. Bizlere burada verilen kurslar sayesinde kendimizi geliştirmek ve ilerleyen süreçlerde üretim yaparak hem ev ekonomisine katkı sunmak hem de bir iş sahibi olmak istiyoruz. Ordu’nun bu konuda zenginlikleri çok. Biz bu zenginliklerin üretim sayesinde daha fazla kişiye ulaştırılmasını istiyoruz. Kadınlara yönelik bu projenin hayata geçirilmesini sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” diye konuştular.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ