Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Ahır ve Ağıl İnşaatlarına Yüzde 50 Hibe Desteği

Ordu’da Ahır ve Ağıl İnşaatlarına Yüzde 50 Hibe Desteği
  • EKONOMİ / GÜNDEM / ORDU HABERLERİ
  • 31 Aralık 2017
  • Ordu’da Ahır ve Ağıl İnşaatlarına Yüzde 50 Hibe Desteği için yorumlar kapalı
  • 815 KEZ OKUNDU

Ordu’nun Doğu Karadeniz Projeleri (DOKAP) kapsamına alınması ile birlikte yeni ahır ve ağıl yapımı hibe desteği ve projeleri için başvurular başladı.

Proje kapsamında büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmeleri için yeni ahır-ağıl yapımı inşaat yatırımlarına % 50 hibe desteği verilecektir. Büyükbaş işletmelerde ahır, gübre sıyırıcı, gübre çukuru, yem deposu, silaj çukuru, süt sağım odası ve soğutma sistem odası inşaatları veya bunlardan herhangi biri, küçükbaş işletmelerde ise ağıl, yem deposu ve yıkama ünitesi (koyun-keçi banyosu) inşaatları veya bunlardan herhangi biri hibe desteği kapsamındadır. Ahırlar serbest duraklı veya bağlı, açık veya yarı açık sistem olacaktır. Ağıllarda ise ağıl tipi seçiminde İl Müdürlükleri yetkili olacak.

Başvurular 01.01.2018 ile 31.01.2018 tarihleri arasında destekleme içerisinde yer alan illerin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yapılacak.

Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen yetiştiriciler İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: