Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu Büyükşehir Durugöldeki eski yerleşkesi satışa çıktı.

Ordu Büyükşehir Durugöldeki eski yerleşkesi satışa çıktı.
  • ALTINORDU / EKONOMİ
  • 13 Eylül 2021
  • Ordu Büyükşehir Durugöldeki eski yerleşkesi satışa çıktı. için yorumlar kapalı
  • 113 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Bir önceki dönemde yanındaki alan AVM için satılan Ordu Büyükşehir Belediyesinin Durugöldeki eski yerleşkesi de satışa çıktı.

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan ve şimdiki bina yapılana kadar Büyükşehir hizmet binası, ardından ek hizmet binası ve OSKİ Genel Müdürlüğü, sonrasında da Kentsel Dönüşüm Ofisi olarak kullanılan, içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in büyük önem verdiği DAVET merkezinin de bulunduğu 16 bin 960,53 m2 yüzölçümlü parsel ve üzerinde bulunan binalar satılıyor.

Yetki Başkanda

Binaların satışı ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının teklifi Büyükşehir Belediyesi Meclisinde görüşüldüğü ve muhalefetin karşı çıkmasına ve tepkilerine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Satış görüşmeleri; Belediye Meclisinin verdiği bu yetki ile bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından yürütülecek.

Kısa süren DAVET

Satışa çıkarılan arsa üzerindeki binalar arasında daha önce OSKİ Genel Müdürlüğü olarak kullanılan ve son olarak yüzlerce bin lira harcama ile DAVET (Deneyim, Araştırma, Verimlilik, Eğitim, Ticaret) isimli merkez kurulmuştu.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ