Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ömer Okumuş, Maaşlara İlave Zam Şart

Ömer Okumuş, Maaşlara İlave Zam Şart
  • EKONOMİ
  • 30 Haziran 2021
  • Ömer Okumuş, Maaşlara İlave Zam Şart için yorumlar kapalı
  • 92 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Türk Kamu-Sen Ordu İl Temsilcisi Ömer Okumuş, yaklaşmakta olan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarının haklarını korumaya devam edeceklerini belirterek, olmazsa olmaz taleplerin başında maaşlarda yaşanan kayıpların karşılanmasının geleceğini söyledi.

Düzenlediği toplantıda Türkiye Kamu-Sen Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonuç bildirgesini kamuoyuyla paylaşan Okumuş, “Kamu görevlilerinin çalışırken elde ettiği ücret ile emekli olduğu zaman alacağı maaş arasındaki uçurumu kapatmak, özellikle emekli kamu görevlilerini yoksulluk sınırında yaşamaktan kurtarmak amacıyla, memur maaşını oluşturan bütün kalemler ile ek ödeme, döner sermaye, ek ders, sosyal denge sözleşmesi gibi tüm ödemelerin emekli keseneğine dâhil edilerek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi, bu yolla her çalışanın eline geçen ücret ile orantılı emekli maaşı almasının sağlanması gerekmektedir.” dedi.

‘Nimette de külfette de adalet istiyoruz’ diyen Okumuş, sözlerini şöyle tamamladı; “Görevde yükselme ve atamalarda tarafsızlık ve liyakat esas alınmalıdır. Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin beklentileri karşılanmalı ve personel bir defaya mahsus olmak üzere Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmelidir. Tüm memur, sözleşmeli ve geçici personel ile bunların emeklilerine dini bayramlar öncesinde bayram ikramiyesi verilmesi sağlanmalıdır. Kamu görevlilerinin acil çözüm bekleyen sorunlarının hazırlanacak bir “Memur Paketi” içinde TBMM’de yasalaşarak çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.”


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ