Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

BAŞKAN YILMAZ, ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BAŞKAN YILMAZ, ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
  • EKONOMİ / GÜNDEM / SİYASET
  • 23 Aralık 2017
  • BAŞKAN YILMAZ, ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
  • 499 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin trafik yükünü hafifletmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında Polatlı Şehitleri Caddesi’ni araç trafiğine hazır hâle getiriyor. Ulubey yönünden gelen araçlar, yeni güzergâhla birlikte şehir trafiğine girmeden Polatlı Şehitleri Caddesi üzerinden Bucak Mahallesi yol güzergâhını kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayacak.

BAŞKAN YILMAZ, “ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Başkan Enver Yılmaz, Bucak Mahallesi ile Ulubey yolu ve çevre yolu bölgesini birbirine bağlayacak olan güzergâh üzerindeki Polatlı Şehitleri Caddesi, Şahincili Caddesi ve 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi’nde altyapı imalatlarını tamamlayarak asfalt çalışmalarına başladıklarını söyledi.

“YOL KONFORLU HÂLE GETİRİLİYOR”

Başkan Yılmaz altyapıda elektrik, içme suyu, kanalizasyon, doğal gaz ve elektronik haberleşme gibi birçok çalışmanın tamamlandığını belirterek, “Yol güzergâhı boyunca araçların ulaşımını daha konforlu hâle getirmek amacıyla imar planı doğrultusunda yol genişletme çalışmaları yapıldı. Şahincili Caddesi ve 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi’nde altyapısı tamamlanan kısımlarda 2 km sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştirdik. Polatlı Şehitleri Caddesi’nde hâlen yağmur suyu hattı yapım çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

“ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM İÇİN ALTERNATİF BİR GÜZERGÂH”

Yeni güzergâhla birlikte Ulubey yönünden gelen araçların artık şehir trafiğine girmeden Polatlı Şehitleri Caddesi üzerinden Bucak Mahallesi yol güzergâhını kullanarak şehir merkezine daha kısa sürede ulaşacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Yeni güzergâhla birlikte vatandaşlarımız, bundan sonra Ordu Devlet Hastanesine hızlı bir şekilde ulaşım sağlayacak. Özellikle Çakalçıkmaz kavşağında gerçekleştirilen yeni kavşak düzenlemesi, trafik yoğunluğunda önemli bir etki yaratmıştı. Benzer çalışmayı Sivil Savunma kavşağında da hayata geçiriyoruz. Polatlı Şehitleri Caddesi’nin devreye girmesinin ardından ise bu kavşaklarımızdaki araç yoğunluğu daha da azalacaktır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: