Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da Okullara ziyaretçi kısıtlaması getirilecek

Ordu’da Okullara ziyaretçi kısıtlaması getirilecek
  • EĞİTİM / GÜNCEL
  • 02 Eylül 2021
  • Ordu’da Okullara ziyaretçi kısıtlaması getirilecek için yorumlar kapalı
  • 109 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte kamu ve özel eğitim öğretim kurumlarında alınacak Covid-19 tedbirlerini ve eğitim camiasının aşı oranını masaya yatırdı, yürütülecek çalışmalar ve alınacak önlemlere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

 

Yapılan ortak açıklamada, “2021-2022 eğitim öğretim yılı, öncelikle öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiası ile paydaş diğer kurum ve kuruluşlara hayırlı uğurlu olsun.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitime mecburen ara verildiği, alınan tedbirler ve devlet tarafından sunulan ücretsiz aşı imkânı ile vatandaşların aşılanarak Ordu’nun yüzde 85 aşılama oranıyla toplumsal bağışıklığının belirli bir seviyeye yükseldiği aktarıldı.

Eğitim camiasının da yüzde 80 civarında bir aşılama oranına sahip olduğu ve bu oranın gün geçtikçe arttığı belirtilerek sırası geldiği hâlde aşısını yaptırmayan tüm vatandaşlar gibi eğitim camiasının tüm paydaşlarının da bir an önce aşılarını yaptırmasının önemine değinildi.

Ücretsiz maske desteği

“Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğretmen, öğrenci ve personeller, okullara maske takarak gelecektir.” denilen açıklamada, il genelinde tüm okullara maske, el antiseptiği ve yüzey temizleyici ürünlerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtılarak öğrenci, öğretmen ve personelin okullarda bulunduğu süre içerisinde yeniden maskeye ihtiyaç duymaları durumunda ücretsiz maske desteği verileceği kaydedildi.

Covid-19 salgını sürecinde eğitim öğretim sürecinin tüm okullarda sağlıklı ve kesintisiz yürütülebilmesi amacıyla vaka ve temaslılara yönelik süreçlerin takip edilebildiği elektronik takip sistemi geliştirildiğinin, okulları mümkün olduğu kadar izole tutmak için ziyaretçi kısıtlaması getirileceğinin altı çizildi.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ