Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Üniversitesi Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi Törenle Açıldı

Ordu Üniversitesi Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi Törenle Açıldı
  • EĞİTİM / GÜNDEM / SİYASET
  • 15 Aralık 2017
  • Ordu Üniversitesi Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi Törenle Açıldı için yorumlar kapalı
  • 395 KEZ OKUNDU

Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphanesi ve Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezinin açılışı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından gerçekleşti.

Cumhuriyet Yerleşkesinde gerçekleştirilen açılış törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara, Üniversitemiz Dekanları, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eski Orman Bakanı Ersin Taranoğlu, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Engin Yıldırım, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Nuri Necipoğlu, Onur Group Yönetim Kurulu Başkanı Onur Çetinceviz, Onur Group Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İhsan Çetinceviz, Emt Erimtan Müşavirlik Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Erimtan, Emt Erimtan Müşavirlik Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Rençber, Gama Holding Yönetim Kurulu Üyesi Engin İnanç, Bayburt Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, Bayburt Group Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şentürk, Eski THY Yönetim Kurulu Üyesi Alaaddin Kuday, Sayıştay (Eski) 2.Daire Başkanı Burhan Tokcan, TOBB Üniversitesi Rektörü Adem Şahin, Vakıflar Eski Genel Müdürü ve Kızılay Eski Genel Başkan Vekili Fadıl Ünver, Üniversite personeli ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından hazırlanan müzik dinletisi gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Onur Group Yönetim Kurulu Başkanı Onur Çetinceviz, bu günün aileleri için çok özel ve anlamlı olduğunu belirterek anneleri Duriye Çetinceviz ve babaları Emin Çeticeviz’in isimlerinin yaşayacağı Duriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi ile Emin Çetinceviz Kütüphanesinin memleketlerine kazandırılmasından sonsuz mutluluk duyduklarını vurguladı. Annelerinin tüm çocuklara olan sevgisinden ve babalarının ise eğitimli nitelikli gençlere önem atfetmesinden bahseden Çetinceviz, çocukların kimlik oluşumunun okul öncesi yaşlarda başladığını belirterek okul öncesi eğitim merkezlerinin yeni nesillerin gelişiminde önemli görevler üstlendiğinin altını çizdi. Kütüphanelerin ise dijital mecralardan daha güvenilir bilgiler sunmasından dolayı bilim insanlarının ve öğrencilerin en önemli başvuru mekanları olduğunu ifade eden Çetinceviz, “Bu mekanların fikri, vicdanı ve irfanı hür nesillerin yetişmesinde büyük rol üstlenecektir. Bu nesiller de ülkemiz için önemli görevler üstlenecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal’in de belirttiği gibi görevini en iyi yapan vatanını en çok sevendir.” şeklinde konuştu.

Açılış törenindeki konuşmasında Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ 2006 yılında 4400 öğrenci, 118 akademisyen, 110 idari personeli ile eğitim seferberliğine başlayan Üniversitemiz, bugün 750 akademik, 348 idari personeli, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında sayısı 23 bine ulaşan ve süreç içerisinde mezun ettiği binlerce öğrencisi ile belirlediği hedeflerine hızla ilerlemektedir. Türkiye’nin 21. yüzyıl için belirlediği vizyon ve hedeflere ulaşmasında bütün kurum ve kuruluşlar önemli rol oynayacaktır. Gerek belirlenen hedeflere ulaşabilmede gerekse ülkemizin küresel güç olma hedefinde bilimsel araştırma faaliyetlerinin yanı sıra nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Türkiye’nin stratejik hedeflerine ulaşabilmesinin, üniversitelerin performansı ve beşeri sermayenin geliştirilmesi ile yakından alakalı olduğunu bilmekteyiz. Ordu Üniversitesi yönetimi olarak bizler de bu bağlamda hedeflerimizi; eğitim kalitesini her geçen gün bir adım ileriye taşıyarak yükseltmek, nitelikli bilimsel araştırma yaparak ulusal ve uluslararası çapta projeler yürütmek, her alanda bilim insanlarının yetiştirilmesini sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda daima söz sahibi olmak, üniversite-sanayi-şehir işbirliğini geliştirilmesine öncülük etmek şeklinde belirlemiş bulunmaktayız.” dedi.

Ordu Üniversitesinin hedefleriyle uyumlu olarak öğretim üyelerinin bilimsel faaliyetlerini teşvik ettiğini belirten Rektör Yarılgaç, saygın uluslararası indekslerde yayımlanan bilimsel eser ve atıf sayılarının daha da artması yönünde çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. Yarılgaç, “Üniversitemize Çetinceviz ailesinin katkılarıyla kazandırılan Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi hizmet binasının çocuklarımızın yani yarınlarımızın sosyal, bedensel, bilişsel alanlarda gelişimlerine yardımcı olmak ve çocukları ilköğretime hazırlamak amacıyla şehrimizin, aslında insanlığın hizmetine sunulacaktır. Yine Üniversitemize Çetinceviz ailesinin katkılarıyla kazandırılan Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphane hizmet binası, geleneksel kütüphanelerden farklı olarak son derece modern ve her türlü teknolojik imkânı içerisinde barındırmasının yanı sıra teknik özellikleri ve görselliği ile akademisyen ve öğrencilerimizin kütüphaneyi daha sık kullanmasına yönelik tasarlanmıştır. Her türlü mimari detayın düşünüldüğü bu kütüphane, Üniversitemizin birikimini ve entelektüel yapısını en iyi şekilde yansıtacaktır.” şeklinde konuştu.

Yarılgaç, “Üniversitemize yapılan her katkı bizim için çok değerli. Bu nokta da çalışanlarımız ve öğrencilerimiz için son derece önemli olan Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nin yapımlarını üstlenerek örnek bir davranış sergileyen Çetinceviz ailesine, Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlere bu anlamlı destekleri için kurumum adına sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Yapılan bu hizmetleri onurla taşıyacağız. Varlığını yüzlerce yıl devam ettirecek olan Ordu Üniversitesinin bu güzide birimlerinde Çetinceviz ailesinin ismi de kuşkusuz nesiller boyu yaşayacaktır.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: