Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi Üretiyor

Ordu Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi Üretiyor
  • EĞİTİM
  • 17 Ekim 2021
  • Ordu Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi Üretiyor için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurulan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi kurulduğu günden bu yana fark yaratmaya devam ederken, tarama testleri, soru bankası, yardımcı kaynak paketleri, konu anlatımları, soru çözümleri, rehberlik faaliyetleri ve mesleki tanıtımlar yaparak eğitim adına üretmeye devam ediyor.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezinde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere merkezimizi ziyaret eden Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet  Fatih Vargeloğlu; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav  Ekibi ile bir araya geldi. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi Şube Müdürü Ayfer Oral Aydın ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi’nde görevli öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda öğrenciler için hazırlanan destek paketleri ve Ordu ÖDM’nin 2021-2022 eğitim öğretim yılı faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri şubesinden sorumlu Şube Müdürü Ayfer Oral Aydın ve Ölçme Değerlendirme Merkezi’nde görevli öğretmenler ile buluşan Müdür Vargeloğlu, yaptıkları çalışmalarda gösterdikleri başarılardan dolayı ögretmenlerimizi tebrik ederek, kendilerine emek ve gayretleri için teşekkür etti.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Merkezi olarak öğrenci ve öğretmenlerimize destek olmak üzere yardımcı kaynaklarımız dijital ortamda kullanıma sunulmuştur. Buna göre, ÖDM web sayfamızda (orduodm.meb.gov.tr) öğrenci ve öğretmenlerimiz için hazırladığımız;
* Merkezimizce hazırlanan yardımcı kaynak paketlerinin içerisinde 8. ve 12. sınıflar için her ayın başında yayınlanacak olan Kazanım Tarama Testleri ile bu tarama testlerinin çözümleri,
* 8. sınıf matematik ve 12.sınıf Türkçe derslerinin YouTube kanalında yayımlanan konu anlatımlı videolarının notları,
* 8. sınıf öğrencilerimize Türkçe dersi için merkezi sınavlara yönelik hazırlanmış, her ay yayımlanacak olan kavram haritaları ve bu haritaların basıma hazır şekilde A4, A3 ve 50*70 ebatlarında posterleri,
* Kazanım tarama testlerinden oluşan LGS Türkçe ve matematik dersleri ile YKS Türkçe, matematik ve fizik derslerinden hazırlanan soruları içeren soru bankası çalışmalarımız yayımlanmaktadır.
Merkezi Sınavlarımız ile ilgili olarak;
* Merkezimizce hazırlanan, LGS ve YKS ‘ye yönelik öğrencilerimizin kazanım eksiklerini belirlemek üzere sınavlar yapılması planlanmaktadır.
* LGS’ ye girecek olan öğrencilerimiz için aralık, mart ve  mayıs aylarında üç kazanım değerlendirme sınavı ve YKS’ ye girecek gençlerimiz için aralık ayında TYT, haziran ayında AYT olmak üzere iki sınav yapılması için hazırlık yapılmaktadır.
* ÖDM’ de görevli öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan videolar, kanalımızda yayınlanmaya başlamıştır. Bu videolarla öğrencilerimize konu anlatımları, soru çözümleri, rehberlik faaliyetleri ve mesleki tanıtımlar yapılacaktır.
* Merkezi sınavlara yönelik 8. sınıf öğrencilerine Türkçe dersi kavram haritaları, matematik dersi konu anlatım videoları, YKS için üniversiteye hazırlanan gençlerimize Türkçe ve Matematik derslerinden AYT ve TYT konularını içeren konu anlatım videoları, Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü YouTube kanalımızda yayımlanmaya başlamıştır.
OMAS 2022 (Okuduğu Metni Anlama Sınavı )
4.sınıf öğrencilerimize Mart 2022’de okuma becerileri ve öğrenci tutumlarını ölçmek amacıyla OMAS 2022 ‘ yi uygulayacağız.
Beceri Temelli Soru Hazırlama Çalıştayı
Öğretmenlerimizin ölçme değerlendirme sürecinde kullandığı çoktan seçmeli soru hazırlama becerilerini geliştirmek amacıyla kasım, aralık ve  haziran ayı mesleki çalışma dönemlerinde çalıştay düzenlenmesi planlanmaktadır.
YouTube Tanıtımız Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ