Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu Büyükşehir Bilgi Evleri eğitim-öğretime başlıyor

Ordu Büyükşehir Bilgi Evleri eğitim-öğretime başlıyor
  • EĞİTİM
  • 16 Eylül 2021
  • Ordu Büyükşehir Bilgi Evleri eğitim-öğretime başlıyor için yorumlar kapalı
  • 85 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, Altınordu Mimar Sinan, Fatsa Mehmet Akif ve Ünye Yunus Emre Bilgi Evleri 20 Eylül Pazartesi günü eğitim-öğretime başlıyor. 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine hizmet verecek olan bilgi evlerinde kayıtlar başladı.

Türkiye’de, yüz yüze eğitimden uzak geçen bir buçuk yılın ardından okulöncesi ile ilk ve orta dereceli okullar yeniden tam zamanlı olarak eğitim öğretime açıldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci, okulları, sınıfları doldurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda, okulların tam zamanlı faaliyete girmesiyle birlikte, Ordu Büyükşehir Belediyesi de Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki bilgi evlerini yeniden eğitim öğretime açmak için çalışma başlattı. Tüm Covit 19 tedbirlerinin eksiksiz uygulanacağı bilgi evlerinde kayıtlar başladı. Bugüne kadar 10 bin 892 öğrenciye kapılarını açan bilgi evleri, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında 5,6,7, ve 8. Sınıf öğrencilerine ev sahipliği yapacak. Türkçe, Matematik, Fen, Bilgisayar ve İngilizce derslerinin işleneceği kurslar, tamamen ücretsiz hizmet verecek.

5,6,7 VE 8. SINIFLARA HİZMET VERECEK

Yeni eğitim-öğretim sezonu öncesi tüm tedbirlerin en üst seviyede tutulacağını söyleyen Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanı Mehmet Altun, “Eğitimin sürekliliği çocuklarımız için vazgeçilmez bir unsur, onların gelecekleri için önemli bir nokta. Biz de Bilgi Evlerimizi bu sorumluluğun farkında olarak sosyal mesafe, maske, temizlik kurallarına uygun olarak hazırlamış bulunmaktayız. 20 Eylül Pazartesi gününden itibaren 5,6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik tam kapasite eğitim ve öğretime geçiyoruz” dedi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Bilgi evlerinden faydalanmak isteyen öğrenciler için kayıtların devam ettiğini dile getiren Altun, “Tamamen ücretsiz olan kurslarımıza katılmak isteyen tüm öğrencilerimizi bilgi evlerine bekliyoruz. Bilgi evlerimizde, sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları eksiksiz olarak uygulanacak. Velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını kurslarımıza gönderebilirler. Yeni eğitim öğretim dönemi öğrenci ve velilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ