Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Altınordu’dan Öğrencilere Eğitim Seti

Altınordu’dan Öğrencilere Eğitim Seti
  • EĞİTİM
  • 08 Eylül 2021
  • Altınordu’dan Öğrencilere Eğitim Seti için yorumlar kapalı
  • 71 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordu Altınordu Belediyesi, şehirde bulunan kamu ve özel ayrımı yapmaksızın tüm okullarda devletin dağıttığı ücretsiz kitapların yanında bu sene ilk defa okulla tanışan ilkokul 1.Sınıf öğrencilerinin tamamına eğitim seti hediye ediyor.

Altınordu Belediyesi minik öğrenciler için hazırladığı, çeşitli kırtasiye malzemeleri ve eğitim materyallerinin yer aldığı hediye setinde öğrencilere pandemi tedbirlerini de hatırlatan dezenfektan ve çocuk maskesi gibi kişisel koruyucu malzemeleri unutmadı hem de bir farkındalığa daha imza attı. Geçtiğimiz günlerde orman yangınları ile sarsılan ülkemizde çevre doğa ve yeşile dikkat çekmek ve eğitim öğretim hayatına ilk defa başlayacak öğrenciler için teşvik edici bir uygulama ile eğitim setinde birer adet de tohum bombası yer aldı. Her öğrencinin eğitim hayatlarına bir fidan ile başlamasını amaçlayan Altınordu Belediyesi bu uygulama ile ‘Çevre ve Yeşil Dostu Altınordu’ iddiasını şehrin genç fidanları eliyle güçlendiriyor.

4 bin öğrenciye dağıtılacak

Altınordu Belediyesinin ilkokul 1. Sınıf öğrencileri için hazırladığı eğitim seti hediyeleri, belediye ekipleri tarafından Başkan Aşkın Tören’in sevgili öğrencilere ve kıymetli velilere hitaben yazılmış mektubu ile birlikte ilkokul 1. Sınıf öğrencilerine ulaştırılmaya başlandı. Altınordu’da bulunan tüm okulların dezenfektesi ve temizliğinin yanında fiziki mekanlarının düzenlenmesine de önemli katkılar sunan Altınordu Belediyesi, eğitime ve öğrenciye her şartta desteklerini sürdürüyor. Başkan Aşkın Tören’in 2019-2020 yılı eğitim öğretim döneminde başlattığı ilk defa okulla tanışacak tüm öğrencileri kapsayan kırtasiye ve eğitim seti hediyesi uygulaması geçen eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu sene de devam ediyor. Öğrenciler arasında kamu ve özel okul ayrımı yapmayan Altınordu Belediyesi, 35’i devlet 4’ü özel olmak üzere Altınordu’da bulunan toplam 39 okulda 4 bin öğrenciye eğitim ve kırtasiye seti dağıtımını kısa sürede tamamlayacak.

“Desteğimiz devam edecek”

Altınordu Belediyesi tarafından şehirde bulunan tüm ilkokul 1. sınıf öğrencileri için hazırlanan eğitim seti hediyesinin dağıtımını Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek’in katılımıyla Akyazı Çamsan ilkokulu ve Kayabaşı ilkokulundan başlatan Başkan Tören, “Hazırladığımız eğitim setinin içinde kırtasiye malzemelerinin yanında çocuklarımızın ihtiyaç duyacağı her şey var aslında. Öğrencilerimiz 20 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gelir gelmez nasıl kitapları sıralarının üzerinde görüyorsa biz de bunun yanında ilk defa okula başlayan çocuklarımıza eğitim seti hediyemizi ulaştırıyoruz. Bununla hem çocuklarımıza başarılar diliyoruz hem de velilerimizin aile ekonomisine destek ve katkı veriyoruz. Altınordu Belediyesi olarak ‘Çocuk Dostu Altınordu’ hedefimiz doğrultusunda eğitime ve öğrenciye desteklerimiz her zaman devam edecek.” dedi.

Mektup yolladı

Başkan Tören, velilere de bir mektup yollayarak, şunlara yer verdi; “Çok kıymetli velimiz; çocuklarımızı geleceğe taşırken sizlere de birçok görev düştüğünü biliyorum. Yavrularımızı iyi ve doğru olana yönlendirmek, işlerini kolaylaştırmak için el ele, gönül gönüle birlikte çalışalım. Biz bir Altınordu ailesiyiz; yavrularımızın okullarında, güvenli ve sağlıklı eğitim alabilmeleri için biz de hazırız, Şehrimiz bütün imkânlarıyla evlatlarımız için çalışmayı sürdürecek.”


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ