Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Altınordu Belediyesi Tarafından Topaç Şenliği Düzenlendi

Altınordu Belediyesi Tarafından Topaç Şenliği Düzenlendi
  • EĞİTİM / SİYASET
  • 30 Eylül 2017
  • Altınordu Belediyesi Tarafından Topaç Şenliği Düzenlendi için yorumlar kapalı
  • 398 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi tarafından yürütülen “Genç Eller, El Sanatları Tezgahı’nda Projesi” kapsamında Topaç Şenliği düzenlendi.

Altınordu Belediyesi tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete açılan ve çocukların hayal dünyalarını ahşaba dökmelerine imkan sağlayan Altınordu Belediyesi Teknoloji ve Tasarım Atölyesi faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.
Çocukların zamanlarını dolu dolu geçirdiği bir mekan haline gelen atölye, gerçekleştirilen projelerle de büyük beğeni topluyor. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Altınordu Belediyesi tarafından yürütülen “Genç Eller, El Sanatları Tezgahı’nda Projesi” kapsamında Topaç Şenliği gerçekleştirildi.
Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta bulunan Altınordu Belediyesi Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nde düzenlenen etkinliğe Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Aysun İmirge, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, muhtarlar, daire müdürleri, birim amirleri, davetliler, vatandaşlar ve çok sayıda çocuk katıldı.
Başkan Tekintaş: “Gençlerimizi Geleceğe Hazırlamanın Mutluluğunu Yaşıyoruz”
Düzenlenen Topaç Şenliği’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Teknoloji ve Tasarım Atölye’sinin çocuklarının hayallerini gerçekleştirmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Yapılan çalışmalar ve yürütülen projelerle çocukları geleceğe hazırlamak istediklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta restore ettiğimiz iki binayı gençlerimizin gelişimi, internetten, sosyal medyadan, sokaklardaki olumsuzluklardan ve özellikle üzerlerindeki baskının ortadan kaldırılması hususunda yürütülen proje ile çocuklarımızın hizmetine sunduk. Çocuklarımız bu atölye de ahşap ile yapılabilecek tüm çalışmaları yapıp kendi oyuncaklarını üretiyor ve bu oyuncakları evlerine götürebiliyorlar. Bu sayede kendi el becerilerinin ortaya çıktığını görmenin heyecanını yaşıyorlar. Atölye’de ayrıca robotik çalışmalar da gerçekleştiriliyor. Bugünde yapılan çalışmalar ve yürütülen proje kapsamında Topaç Şenliği düzenliyoruz. Biz bu çalışmalarla sokakta evlatlarımız olmasın istiyoruz. Onları her türlü tehlikeden, olumsuzluktan ve kendilerini esir almak isteyen art niyetlerden kurtararak onları geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kapsamda bu tür projelerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İmirge: “Bakanlık Gençlerin Olduğu Projelere Destek Vermeye Devam Ediyoruz”
Programa katılarak bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Aysun İmirge ise Bakanlık olarak geçlerle olan projelere önem verdiklerini söyledi.
Hazırlanan projenin gençlerin el sanatlarına yönelmesi açısından önemli olduğunu dile getiren İmirge, “Gençler bir toplumun, medeniyetin ve ulusal mirasımızın geleceğe taşınmasında rol oynayan en önemli aktörlerdir. Gençlerimize sunduğumuz olanaklar, ileride onların topluma sunacakları başarılar olacaktır. Bizde bu amaçtan hareket ederek Bakanlık olarak sanatsal faaliyetlere ve tür projelere destek vermeye devam ediyoruz. GENÇDES projesi kapsamında hayata geçirilen “Genç Eller, El Sanatları Tezgahı’nda Projesi” ile geleneksek el sanatlarımızın genç ellerde hayat bulmasını sağlıyoruz. Bakanlık olarak bu tür projeler yürütmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen Altınordu Belediyesi’ne ve herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kaymakam Erten: “Topaç Şenliği Eğitim Alanında Yapılan Önemli Bir Etkinlik”
Topaç Şenliği etkinliğinde söz alan Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ise konuşmasında Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nin faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı.
Topaç Şenliği etkinliğinin önemli bir çalışma olduğuna dikkat çeken Erten, “Bugün Altınordu Belediyemizin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak yürüttüğü proje kapsamında önemli bir etkinlikte bir aradayız. Etkinliğin yapıldığı bu alanda tarihi binaların restore edilerek kullanıma kazandırılmış olması Altınordu için büyük bir kazanım, bundan dolayı Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı tebrik ediyorum. Yapılan bu faaliyetler eğitim alanında ihtiyaç duyulan bir çalışma, inşallah ilerleyen süreçte de bu tür faaliyetler devam edecektir. Bizlere de düşen bu tür çalışmalara destek vermektir” şeklinde konuştu.
Çocuklarla Birlikte Topaç Çevirdiler
Büyük bir katılımla gerçekleştirilen Topaç Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Birçok çocuk kendi yaptığı topaçı çevirmenin heyecanını yaşarken, yaşanan bu heyecana Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve protokol üyeleri de ortak oldu. Çocuklarla birlikte topaç çeviren Başkan Tekintaş ve davetliler yapılan etkinlik ile çocukluklarına döndüklerini söylediler.
Düzenlenen etkinlik katılımcıların Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’ni gezmesinin ardından sona erdi.

Ataşehir Escort Bayan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: