Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI YAPILDI

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI YAPILDI
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SAGLIK
  • 16 Kasım 2018
  • BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI YAPILDI için yorumlar kapalı
  • 195 KEZ OKUNDU

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan 1450 personele sağlık taraması yapıldı.

Başkan Engin Tekintaş, “Personelimizin sağlığı bizim için her şeyin başında geliyor. Yapılan sağlık taraması ile hem mevcut sağlık problemlerini ortaya koymayı hem de oluşabilecek tehlikeleri önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.

“SAĞLIK, YAŞAMIMIZIN TEMEL TAŞINI OLUŞTURUYOR”

İş kanununa göre sağlık taramasının yasal bir zorunluluk olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, “Sağlık, yaşamımızın temel taşını oluşturuyor. Çalışanlarımıza karşı sorumluluklarımızdan biri olan sağlık taraması ile personelimizin ücretsiz olarak bu imkândan faydalanmasını sağladık. Bu kapsamda 1.450 personelimize solunum fonksiyon, kalp, akciğer, odyometri testileri ile kan ve idrar tahlili yapıldı. Bundan sonrasında elde edilen bulgular doğrultusunda hareket edilecek. Sağlıkla ilgili bir sorunu olanlar varsa tespit edilip tedavi süreçleri başlatılacak. Bu tür taramalar bundan sonrasında da belirli aralıkla devam edecek” şeklinde konuştu.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na göre belediyelerin ulaşım, çevre, itfaiye ve fen işlerinde çalışan dış saha elemanlarının her yıl, parklar ve yeşil alanlar ile zabıta da çalışanların üç yılda bir, belediye içerisinde çalışan büro görevlilerinin ise beş yılda bir sağlık taraması yaptırması gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ