Ordumedya . com-Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

“Boztepe'nin marka değeri artacak”

“Boztepe'nin marka değeri artacak”
  • KÜLTÜR SANAT
  • 15 Mayıs 2019
  • “Boztepe'nin marka değeri artacak” için yorumlar kapalı
  • 236 KEZ OKUNDU

ORDU (AA) – Ordu'nun eşsiz manzarasını sunan ve önemli turizm alanlarından seyir terası konumundaki Boztepe'nin cazibesi gerçekleşen yatırımlarla artırılacak.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin markası olan Boztepe'ye konforlu ulaşımı sağlayan teleferikle özellikle yaz aylarında her gün binlerce kişinin kullandığı araç yolunun standardını yükseltmek için çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüklerini söyledi.

Boztepe'nin turistik hareketliliğinin artırılması ve cazibesinin yükseltilmesi için özel bir çalışma yaptıklarını belirten Güler, "Teleferik saatlerini yeniden düzenledik. Bundan sonra daha erken başlayıp daha geç saatlere kadar hizmet verecek. Diğer taraftan özellikle yaz aylarında binlerce kişinin kullandığı araç yolu da artık standardı yüksek sağlıklı yapıya kavuşuyor. Boztepe yolundaki çalışmalarımıza yeniden başladık. 4,6 kilometrelik kısımda sıcak asfalt tamamlandı." dedi.

Güler, sanat yapıları imalatlarının da bittiğini kaydederek, şöyle devam etti:

"22 bin 500 metreküp taş duvar ve 50 metre menfez imalatı yapıldı. Yine bu kapsamda 120 metre betonarme duvar imalatını gerçekleştirdik. Şu an 1,6 kilometrelik kısım sıcak asfalta hazırlanıyor. Bu kapsamda kazı, dolgu, zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Asfalt altı malzeme serim çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz hava şartlarının uygun olması durumunda bu 1,6 kilometrelik kısmı hemen sıcak asfaltla kaplamak."

Boztepe'nin marka değerini artırmak istediklerini vurgulayan Güler, seyir teraslarına ağırlık vermek istediklerini, bunların projelendirilmesini yaptıklarına işaret etti.

Güler, "İlerleyen zamanda manzara satacağız." ifadesini kullanarak, şunları söyledi:

"Şehir teraslarının bulunduğu yerde çay, kahve içip tost yenilebilen ufak bir kafeterya, büfe gibi bir yer bulunacak. Hem orada bir döngü sağlayacak hem de Ordu'nun güzellikleri buradan sergilenebilecek. Boztepe'de bazı uygun yerlere erguvan, manolya, orman gülü gibi renk renk çiçekler açan ağaçlar dikip görünümü güzelleştirmek istiyoruz."

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ