Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
  • GENEL
  • 13 Temmuz 2019
  • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yorumlar kapalı
  • 35 KEZ OKUNDU

ORDU (AA) – Ordu Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, Türk milletinin binlerce yıllık şanlı tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz ve onurlu bir millet olduğunu belirtti.

Yavuz, aziz Türk milletinin, 15 Temmuz gecesi hem içeriden hem de dışarıdan destek bulan asker görünümündeki hainlerin istiklal ve istikbale kasteden kalkışması karşısında şanlı tarihe bir sayfa daha ekleyerek, "söz konusu vatansa gerisinin teferruat" sözünü tüm dünyaya bir kez daha haykırdığını vurguladı.

Darbe girişimi gecesinde olduğu gibi bundan sonra da aziz milletin, Anayasa ve demokrasiyi askıya almak isteyen şer odaklarına ve onlara uşaklık eden hainlere asla prim vermeyeceğinin altını çizen Yavuz, bu tür hain girişimlere ve tüm düşmanca saldırılara her zaman aynı iman gücü ve vatan sevgisi ile karşı koyacağını kaydetti.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ise 15 Temmuz'un kahramanlık destanının yazıldığı, devlet bekasının her şeyin üstünde olduğu, milli birlik ve beraberlik sayesinde iç ve dış mihrakların asla emellerine ulaşamayacaklarının kanıtlandığı bir gece olarak tarihe geçtiğine dikkati çekti.

Yarılgaç, 15 Temmuz ve ardından gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinde millet ve devlet tarafından ortaya konulan iradenin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okuma olarak anlaşılması ve değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin de 15 Temmuz'da ülkenin bağımsızlığını hedef alan FETÖ darbe girişiminin millet tarafından dünyaya örnek olacak bir demokrasi ve kahramanlık destanıyla bertaraf edildiğini aktardı.

Tüm dünyanın gözü önünde FETÖ'nün hain saldırıları karşısında milletin, vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmediğini vurgulayan Tomakin, şunları kaydetti:

"Büyük bir fedakarlığın eseri olan 15 Temmuz direnişi ile ezanına, bayrağına, bağımsızlığına sahip çıkan milletimiz bu uğurda 251 şehit vermiş, 2 bin 626 vatandaşımız da gazilik unvanı ile şereflenmiştir. Biz millet olarak derin bir hafızaya, güçlü bir inanca sahibiz, köklü bir medeniyetin mirasçılarıyız. O gece ülkemizin her bir köşesinde yaşanan kahramanlıkları asla unutmayacağız."

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ