Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Yediyıldız, Fındığın Durumu Hafta sonu Belli Oluyor

Yediyıldız, Fındığın Durumu Hafta sonu Belli Oluyor
  • EKONOMİ / GENEL
  • 28 Ağustos 2018
  • Yediyıldız, Fındığın Durumu Hafta sonu Belli Oluyor için yorumlar kapalı
  • 495 KEZ OKUNDU

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız Altaş Tv ekranlarında TMO’nun fındık alımı ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Kendisine yöneltilen TMO’nun Ne zaman fındık alımı yapacağı sorusunu cevaplayan Yediyıldız, “Seçildiğim günden itibaren fındıkla ilgili Tarım Bakanımızla bu meseleyi uzun uzun konuştuk. Bugün yine bir takım temaslarımız oldu. TMO fındığı alacaktır bunu net olarak söylüyorum. Son hazırlıklarını bugün yapıyorlar. Çok uzun sürmeyecek belki hafta sonuna kadar fındığınızı alıyorum diyecektir. Ordu’ya inşallah güzel müjdeli bir haber verilecektir ve belki de hemşehrilerimizin beklentisinin üzerinde fiyat verilecektir. Bu zamana kadar beklendi sebebi rekoltenin düşük olması. TMO 1 hafta önce piyasaya girseydi belki düşük fiyat vermiş olacaktı. TMO artık daha fazla beklemeyecek ve hafta sonuna kadar açıklamasını yapıp piyasaya girecektir. Üreticimiz mağdur edilmeyecektir. En kısa zamanda gerekli açıklama yapılacaktır kimsenin şüphesi olmasın. Benim kanaatim üreticinin beklediğinden daha yüksek fiyat verilecektir” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİNİN SELDEKİ ZARARI GİDERİLİYOR

Ordu’da yaşanan sel afetinde üreticilerin yaşadığı maddi hasar konusu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yediyıldız, tüm hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını ve Eylül ayı içerisinde üreticilerin zararlarının karşılanacağını ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ