Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

VELİLER DİKKAT! BAZI OKULLARIN YERLERİ DEĞİŞTİ

VELİLER DİKKAT! BAZI OKULLARIN YERLERİ DEĞİŞTİ
  • GENEL
  • 05 Temmuz 2018
  • VELİLER DİKKAT! BAZI OKULLARIN YERLERİ DEĞİŞTİ için yorumlar kapalı
  • 386 KEZ OKUNDU

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişlerince de yapılan inceleme raporu doğrultusunda planlamalar son şeklini almıştır. Bu planlamalara göre şu okullarda değişiklik yapılacak: “
1.Cumhuriyet mahallesinde yapılan yeni binaya mevcut Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tamamı tek müdürlük olarak taşınması, ancak ilk etapta Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile beraber yeni kampüse geçmesi için ikinci etapta kısa bir zaman içinde Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için gerekli olan atölyelerin hazır hale gelmesiyle bu okulun da kampüse taşınması sağlanacaktır. Çalışmalar yaz tatilinde bitmezse taşınma işlemi ertelenecek.
2.Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin boşaltacağı binanın gerekli tadirat ve onarımından sonra binaya Cumhuriyet Anadolu Lisesi taşınacak.
3.Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin boşaltıcağı binaya 100 metre mesafede bulunan Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu öğrencileri ikiye bölünerek taşınacak.
4.Cumhuriyet Anadolu Lisesisinin boşaltıcağı binaya Vilayetler Hizmetler birliği Adil Karlıbel İlkokulu öğrencilerinin ikiye bölünerek ve Hicabi Çelebi İlkokulunun öğrencileri ile birlikte müstakil bir ilkokul olarak taşınacak.
5.Karşıyaka İlkokulunun mevcut okul binasına yaklaşık 1100 metre uzağında bulunan okul yeri olarak bağışlanan arsaya 32 derslikli yeni bir okul yapılarak tam gün eğitim verecek.
6.2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren kademeli olarak kapatılması planlanan Akyazı Çamsan Ortaokulunun 8. Sınıf öğrencilerinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda mezun olduğundan, Akyazı Çamsan ortaokulu 7. Sınıfından 8. Sınıfına geçecek 40 öğrencinin Durugöl Ortaokulu veya uygun olacak diğer okullara yerleştirilmesi ile tam eğitime geçilecek.
7.Vakıfbank İlkokulu çevresinde bulunan arsaya gerekli işlemler yapıldı. 31 Mayıs 2018 tarihinde, 24 derslikli okul ihale edildi. Bu okul bittiğinde Vakıfbank ilkokulu normal eğitime geçecek.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ