Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Vali Yavuz’un Konukları Gazilerdi..

Vali Yavuz’un Konukları Gazilerdi..
  • GENEL
  • 14 Ağustos 2018
  • Vali Yavuz’un Konukları Gazilerdi.. için yorumlar kapalı
  • 273 KEZ OKUNDU
aradeniz gezisine çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şubesi mensubu şehit aileleri ve gaziler,  Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.
 
12 gazi, 1 şehit yakını ve ailelerinden oluşan 41 kişilik grubu Valilik toplantı salonunda ağırlayan Vali Seddar Yavuz, “Sizleri, Karadeniz’in incisi Ordu’da görmekten çok memnunum” diyerek başladığı konuşmasında, “Uşak, benim il göz ağrım, ilk Valilik heyecanı yaşadığım yerdir. Dolayısıyla Uşak’ın yeri bende ayrıdır.  O yüzden ilkler ve aşıklar şehri olarak tanımladığımız ve Türkiye’de bir çok ilki gerçekleştirdiğimiz bir şehir de doğmak, büyümek oraya ait olmakta ayrı bir güzellik. Ordu’da hiç şüphesiz Karadeniz’deki en güzel şehir” dedi.
 
Vali Seddar Yavuz, ”Büyük milletlerin en büyük özelliği, vefasıdır. Vefa, haberlerde yazan bir sözcük olmaktan öte, üzerinde tefekkür ve tezekkür etmeye ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu vatan toprakları için fedakarlıkta bulunan şehitlerimize, kahraman gazilerimize ve onların yakınlarına, Aziz Milletimizin her bir ferdinin bir minnet ve şükran borcu vardır. Devletimizin de bir minnet ve şükran borcu vardır. O yüzden sizler bizim kahramanlık simgelerimizsiniz. Sizleri bu sıfatla, bu gözle görüyoruz. Sizlerle her an bir arada olmaya devam ediyoruz. Uşak’ta sürekli görüştüğüm, beni arayan şehit ailelerimiz var. Sizleri çok seviyoruz sizlerin yanındayız” şeklinde konuştu.
 
Ak Parti Ordu Milletvekili Dr.Şener Yediyıldız’ın da hazır bulunduğu ziyarette, şehit ailelerine ve gazilere hitaben bir konuşma yapan Milletvekili Yediyıldız, ”Şehitlik, Gazilik, bu memleket ve millet için canını feda etmektir. Sizlere ne mutlu ki o insanların evlatlarısınız. Kiminiz o savaşı vermişsiniz, kiminiz de o savaşı verenlerin çocukları, torunlarısınız. Herkes bu şerefe nail olmak ister. Vatanı, milleti korumak bir şereftir. Vatanın ve milletin sınırlarına sahip olabilmek bir şereftir. Ne mutlu ki siz o şerefe sahipsiniz. Bu vatan dünyanın ortasında, herkesin gözünün olduğu bir vatandır. Vatanımız kıymetli, değerlidir. Onun için bu savaş hiçbir zaman bitmemiştir, bitmeyecektir. Dün sınırlarımıza saldıran düşman Çanakkale’de, Balkanlar’da bize saldıran düşman, bugün parasıyla, ekonomisiyle bize saldırmaktadır. Bugün savaşın başka bir şeklini vermekteyiz. Millet olarak bu savaşı da kazanacağız. Bir ve beraberliğimizi güçlü hale getireceğiz ve bu savaşı kazanacağız. Sizler de bu savaşı kazanmanın sembollerisiniz. Onun için sizi tebrik ediyorum” diye konuştu. 
 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şube Başkanı Nezihi Börekçi ise kabulünden ve yakın ilgisinden dolayı Vali Seddar Yavuz’a teşekkürlerini sunarken, daha önce Uşak Valiliği görevinde bulunan Seddar Yavuz’u unutamadıklarını ve kendisini Ordu’da ziyaret etmek istediklerini ifade etti. Ordu’da yaşanan sel afeti dolayısıyla da geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Ziyaret, Vali Seddar Yavuz’un Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şubesinden gelen gazi aileleri ve şehit yakınların ile Valilik binası önünde hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ