Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Vali Yavuz, Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenledi

Vali Yavuz, Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenledi
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 15 Temmuz 2018
  • Vali Yavuz, Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenledi için yorumlar kapalı
  • 495 KEZ OKUNDU

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 15 Temmuz programı kapsamında, şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzenledi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında, Vali Seddar Yavuz tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

Hampton By Hilton Hotel’de düzenlenen yemek programına, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr.Şener Yediyıldız, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Ordu Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Emniyet Müdür Mehmet Erduğan, daire müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte yemek öncesi masaları tek tek dolaşarak, şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Yemeğe katılan diğer protokol üyelerinin her biri de şehit ve gazilerin masasına oturarak, onlarla sohbet etti.

İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün Kuranı-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Vali Seddar Yavuz bir konuşma yaptı.

Vali Yavuz, “Aziz Türk Milleti, yaklaşık 2 bin 200 yıllık devlet geleneği ile eşsiz bir medeniyetin liderliğini yürütüyor. Medeniyet liderliğini yürütme aşkı, sevdası birçok maliyeti de beraberinde getiriyor. 1071’de başlayan kıyam ve dirilişimiz; bize bir Anadolu Selçuklu, bir Osmanlı ve bir de Türkiye Cumhuriyeti Devleti bahşetmiş, dahası ilahi kelimatullahı Viyana kapılarına kadar taşımış ,bir çok milletinde İslamla şereflenmesine vesile olmuştur” diyerek, ‘Türk Milleti’ kavramının sadece etnik bir kavram olmayıp, kültürel bir kavram, kuşatıcı, kapsayıcı olduğuna vurgu yaptı ve ‘Türk Milleti’ kavramının sadece etnik anlamda kullanmadığını da herkesin bilmesi gerektiğini ifade etti.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti önemli bir kalkınma hamlesi gerçekleştirdi.Türkiye 3,5 kat büyüdü. Bu büyüme, küresel güçleri ve çevremizdeki birçok haini harekete geçirdi. 40 yıldır İslam, Müslüman, hoşgörü diyen ve münafıklığın zirvesine çıkmış olan hain örgüt, öylesine bir noktaya geldi ki, devletimizi ele geçirmek ve küresel güçlere bu devleti teslim etmek istedi” diyen Vali Yavuz, darbenin yaşandığın 15 Temmuz gecesi Muş Valisi olarak görev yaptığını hatırlatarak, darbenin aslında bir işgal hareketi olduğunu erken saatlerde anladığını ve yaptığı konuşmanın, TRT’nin yayınladığı fragmanlarla ekranlara getirdiğini kaydetti.

Vali Seddar Yavuz, “Türkiye, sıradan bir devlet, Türk Milleti de sıradan millet değildir. 15 Temmuz gecesi bu insanların nasıl tanklara, toplara koştuğuna hep beraber şahit olduk. Siyasi görüşü ne olursa olsun, insanların meydanlara koştuğunu gördük. Böylesine inançla yoluna devam eden bir milleti yıkabilmek mümkün değildir” dedi ve konuşmasında özellikle birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının pekiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Siyasi görüşlerimiz, etnik kökenimiz, inançlarımız farklı olabilir. Hepimizin bilmesi gereken bir tek Türkiye var. 81 milyon vatan evladının ikinci bir adresi yoktur. Canlarınızı, kanlarınızı akıttınız, fedakarlıkta bulundunuz, en sevdiğinizi bu vatan için feda ettiniz. Biz sizlere minnettarız. Bütün şehitlerimize, bütün şehit ailelerimize, bütün kahraman gazilerimize minnet ve şükran doluyuz. Onların her zaman önünde saygıyla eğiliyoruz ve emrindeyiz. Bu şehrin Valisi olarak bütün şehit ve gazi ailelerimizin yanındayız. 860 civarında şehit ve gazi ailemizi ziyaret ettik. 3 bin 706 aile bizzat benim ve kaymakamlarım tarafından evlerinde ziyaret edildi. Bu bir rekordur. Birşey yaptık demiyoruz. Daha çok şey yapmalı, daha çok sizlere sahip çıkmalıyız. Büyük milletlerin en büyük özelliği vefadır. Vefası olmayan bir toplum büyük millet olamaz. Aziz Türk Milleti, büyük bir millettir. Bizim tarihimiz, bütün haçlıları yenerek bu toprakları vatan ettik. 15 Temmuz bilinsin ki, buradaki ezan sesine tahammül edemeyenlerin, burada İslamın, Müslümanların ve Türklerin yükselmesine müsade etmek istemeyenlerin darbesidir. Bu hainlere arka çıkmaktan herkes vazgeçmeli, bu hainler hukuk önünde hesap vermeli, şehitlerimizin hesabı sorulmalıdır. Darbe girişiminden bugüne dek Türkiye’de birçok hain hesap veriyor. Yurt dışından paketlenip getirilen hainlerde inşallah hesap verecektir.”

Vali Yavuz, ”Türkiye Cumhuriyeti Devleti hepimiz için kutsaldır. Devletimizi koruyacağız. Milletimizin refahını sağlayacağız. Bu devleti korumadan, biz ne namusumuzu, ne şerefimizi, ne inancımızı koruyamayız. Devletin kıymetli bir varlık olduğunu hepimiz idrak etmeliyiz. Devletin de kutsal olabilmesi
için, insanı yaşatması, mutlu etmesi, onun sorunlarını çözmesinden geçer” şeklinde konuştu ve tüm vatandaşları 15 Temmuz pazar günü Altınordu Belediyesi önünden başlayacak olan yürüyüş ve Büyükşehir Belediyesi önünde yapılacak etkinliklere davet etti.

Vali Seddar Yavuz konuşmasının son bölümünü, “Şehitlerimize, devletimize sahip çıkalım, değerlerimizi yaşatalım, mücade edelim ve hep beraber büyük ve yeni Türkiye’yi inşa edelim. Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine yükselme hedefini hep beraber gerçekleştirmeyi ümit ediyorum” diyerek, tamamladı.

Program, İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün dua yaptırması, Vali Seddar Yavuz’un şehit aileleri ve gazilerle hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ