Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

ÖLÜM YOLU İÇİN VALİLİKTEN AÇIKLAMA!

ÖLÜM YOLU İÇİN VALİLİKTEN AÇIKLAMA!
  • GENEL
  • 06 Temmuz 2018
  • ÖLÜM YOLU İÇİN VALİLİKTEN AÇIKLAMA! için yorumlar kapalı
  • 262 KEZ OKUNDU
Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce bölünmüş olarak yapılan Samsun-Ordu Devlet Yolunun Dolunay Kavşağını içine alan kesimi, projeli olarak 2003 tarihinde tamamlanarak trafiğe açılmıştır.
Ancak, trafik yoğunluğunun artmasına bağlı olarak trafik kazalarının meydana geldiği bu kavşakta revize proje yapılarak, kavşak yerinin değiştirilmesi ve yan yollar yapılması planlanmıştır. Bu doğrultuda söz konusu kavşak, görüş mesafesinin daha rahat sağlandığı 250 metre Fatsa şehir merkezi yönüne doğru kaydırılmıştır.
Dolunay Kavşağı yapım işi, 04.05.2018 tarihinde ihalesi yapılmış olan “Ordu İli Devlet ve İl Yollarında BSK, BSK Onarım ve Kavşak Tanzimi İşlerinin Yapılması İşi” kapsamına alınmış olup, 11.06.2018 tarihinde işe başlanmış ve arazide gerekli etüt ve aplikasyon çalışmaları yapılmıştır.
05.07.2018 tarihi(bugün) itibariyle ilk etapta kavşak kolu olmak üzere Dolunay Kavşağı’nın yapım çalışmalarına başlanmıştır.
Dolunay Kavşağı’nın yapım çalışmalarının 2018 yılı çalışma sezonu içerisinde ödenekler çerçevesinde revize projesine göre tamamlanması ve trafiğe açılması hedeflenmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ