Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Devletin İlgisi Bizi Umutlandırdı

Devletin İlgisi Bizi Umutlandırdı
  • EKONOMİ / GENEL
  • 09 Ağustos 2018
  • Devletin İlgisi Bizi Umutlandırdı için yorumlar kapalı
  • 502 KEZ OKUNDU

Ordu’da yaşanan sel afeti ile ilgili Ordu Genç Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Samet Aktaş yazılı açıklama yaptı. Ordu olarak büyük bir felaketi can kaybı yaşamadan atlatmanın tek teselli olduğunu belirten Samet Aktaş, devletin üst düzey isimlerinin Ordu’ya gelerek konuyla yakından ilgilenmelerinin yaraların sarılması noktasında umut verdiğini ifade etti.

Ünye, Fatsa ve Perşembe ilçelerinde yaşanan sel felaketi Türkiye’nin gündeminde yerini korurken, OGİD Başkanı Samet Aktaş da konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Bölgede yaşayan halka geçmiş olsun dileğinde bulunan Samet Aktaş, sel afetinde can kaybı yaşanmamasının teselli olacak tek nokta olduğunu kaydetti. Aktaş yaşanılanlardan ders çıkartılması gerektiğini belirterek, bir daha aynı şekilde yaşanabilecek şiddetli yağışlarda tablonun bu kadar ürkütücü olmaması için devlet kurumları ve yerel yönetimlerin yaşananlardan tecrübe edinerek geleceği inşa etmesi gerektiğini ifade etti.

Yaşanan sel afetinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar nezdinde Ordu’ya yapılan ziyaretler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Aktaş, “Devletimizin zirvesini yaşanan afetin hemen ardından afet bölgesinde görmek Ordululara büyük moral verdi. Kabine üyelerinin yaşadığımız afetle yakından ilgilenmesi ve yaptığı açıklamalar bizleri afet bölgesinde yaraların bir an önce sarılması noktasında umutlandırdı. Temennimiz öncelikli olarak bölgede yaşayan evini, arsasını, fındığını kaybeden vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi ardından da bir daha selin bu kadar yıkıcı olmaması için tüm önlemlerin alınmasıdır” kelimelerini kullandı.

Sel felaketi esnasında canı pahasına afetle mücadelesini sürdüren görevlilere de teşekkür eden Aktaş, “Fatsa ilçesinde dere kenarında kampta bulunan fındık işçilerini sular yükselmeden uyararak hayatta tutan güvenlik güçlerimiz., köprü yıkılmadan ulaşıma kapatan ekiplerimiz, mahsur kalan vatandaşları kurtaran görevliler, suların tahliyesinde çalışan işçiler ve halkının yanında bulunan devlet görevlilerimize Ordu halkı adına teşekkür ediyorum” kelimelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ