Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

BELEDİYE PERSONELLERİNE ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EĞİTİMİ’

BELEDİYE PERSONELLERİNE ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EĞİTİMİ’
  • GENEL / SİYASET
  • 11 Eylül 2018
  • BELEDİYE PERSONELLERİNE ‘UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EĞİTİMİ’ için yorumlar kapalı
  • 378 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi personeli, İçişleri Bakanlığı’nın ‘Uyuşturucu ile Mücadele Uygulama Politikası’ genelgesi kapsamına “Narko-Rehber” konulu eğitim aldı.

Altınordu Belediyesi belediyecilik alanındaki faaliyetlerine durmaksızın devam ediyor. Tüm bu çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de katkı sunan Altınordu Belediyesi bu kapsamda kamu kurumlarıyla işbirliği yapmayı da ihmal etmiyor. Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile iş birliği yapan Altınordu Belediyesi ‘Uyuşturucu ile Mücadele’ konulu eğitim semineri düzenledi.

Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde zabıta ve temizlik görevlileri başta olmak üzere tüm belediye personeline uyuşturucu ile mücadele konusunda Polis Memuru Erhan Demirci tarafından “Narko-Rehber” eğitimi verildi. Gerçekleştirilen seminere Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birim müdürleri ve personeller katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE ÜZERİMİZE DÜŞEN HER TÜRLÜ SORUMLULUĞU YERİNE GETİRİYORUZ”

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, Altınordu Belediyesi personellerine yönelik düzenlenen “Narko-Rehber” eğitim seminerine katılarak bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak toplum yararına olan her projeye destek verdiklerini söyledi. Uyuşturucu ile mücadele konusunda üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Yerel yönetimler sadece kendi işini yapmanın ötesinde 24 saat esaslı çalışan, hayatın her noktasına müdahale edebilen ve her zaman hayatımızı kolaylaştırabilen çalışmaları yapmak adına bir sorumluluğu olan yapıdır. Yerel yönetimlerin ve yerel yöneticiler olarak bizlerin telefonları 24 saat açıktır. Sokaktaki her türlü olumlu ve olumsuz durumdan kolay etkilenen bir yapıya sahibiz ve bu kapsamda kamu ile iş birliği içerisinde bir çalışma yürütüyoruz. Bu kapsamda en önemli husus ise güvenlik yönüyle bakıldığında uyuşturucu ile mücadele büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunları yaparken güvenlik birimlerinin işlerini kolaylaştırmak için onlarla iş birliğini sürdürerek uyuşturucu ile mücadeleye büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede belediyemizde düzenlenen eğitim semineri hem bizim bilgi ve birikimlerini arttıracak, hem de iş birliği içerisinde toplumun geneline hitap eden olumsuzlukların giderilmesine imkan sunacak. Bu seminerle ayrıca bizi yok etmeye çalışanlara, geleceğimizi köreltmek isteyenlere fırsat vermemiş olacağız” dedi.

İki oturum halinde yapılan eğitim semineri, Polis Memuru Erhan Demirci’nin Altınordu Belediyesi personeline uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgiler vermesinin ardından sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ