Ordu Haber – Ordu Medya- Ordu haberleri

Başkan Tezcan, İki Belediye Arasındaki Kardeşliğin Tabana Yayılmasını İstiyoruz

Başkan Tezcan, İki Belediye Arasındaki Kardeşliğin Tabana Yayılmasını İstiyoruz
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 15 Ekim 2018
  • Başkan Tezcan, İki Belediye Arasındaki Kardeşliğin Tabana Yayılmasını İstiyoruz için yorumlar kapalı
  • 115 KEZ OKUNDU

‘Kardeş Şehir’ projesi kapsamında Altınordu Belediyesi’nin kardeş şehri olan Almanya Recklinghausen heyeti temaslarda bulunmak üzere Altınordu’ya geldi. İki gün süren ziyarette Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve ekibi Altınordu’ya hayran kaldı.

Altınordu Belediyesi ve Almanya’ın Recklinghausen Belediyesi arasında devam eden ‘Kardeş Şehir’ Projesi kapsamında Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve beraberindeki heyet protokol kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Altınordu’ya geldi. Başkan Tesche ve beraberindeki heyeti Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz ve Altınordu Belediye Meclis Üyeleri karşıladı. Heyet daha sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile bir araya geldi.

TARİHİ VE TURİSTİK YERLER GEZİLDİ

Recklinghausen heyeti ziyaret kapsamında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan ve Altınordu Belediye Meclis üyeleri eşliğinde Altınordu ilçesinin tarihi, turistik ve kültürel yerlerinin gezilmesinin yanı sıra Altınordu sahilinde yürüyüş gerçekleştirdi.

ALMAN HEYETİN İLGİ ODAĞI TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ OLDU

Recklinghausen heyeti ayrıca Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı’nı da gezme fırsatı yakaladı. Heyetin buradaki ilgi odağı ise Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Teknoloji ve Tasarım Atölyesi’nin standı oldu.

BAŞKAN TEZCAN: “İKİ BELEDİYE ARASINDAKİ KARDEŞLİĞİN TABANA YAYILMASINI İSTİYORUZ”

İlçe gezisinin ardından Altınordu Belediyesi’ni ziyaret eden Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche, burada Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan’ın misafiri oldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan ‘Kardeş Şehir’ protokolü kapsamında ilişkilerin olumlu yönde ilerlediğini söyledi. Kardeşlik ilişkilerinin durmaksızın devam edeceğini ifade eden Başkan Tezcan, “Kardeş şehir projesi kapsamında Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve ekibinin bu ziyaretleri bizleri çok mutlu etti. Protokol haline getirilip imzalanan bu kardeşlik henüz daha tamamlanmadı ama her şeyin bir başlangıcı ve süreci vardır. Yöneticilerin kendi aralarındaki diyalogları geleceğin iyi olduğunu gösteriyor. Tabi halkımıza bunu kabullendirmek zaman alacak. Dünyada barışa en fazla ihtiyaç duyulan zamandayız. Maalesef dünya mutsuz bir yaşam alanı oldu. Bunun için hepimize büyük iş düşüyor. Bu dostluğun ve kardeşliğin devam etmesi her iki tarafın da temennisi olduğuna inanıyorum. Dünya kardeşlikleri çok kolay bir eylem değildir ve o yüzden de zamana gebedir. Fakat biz yöneticiler kardeş olduk. Bu kardeşlik inşallah tabana yayılır. Bizim kardeşliğimizi yansıtan ilişkilerimiz devam edecektir. Kardeş belediye başkanımız ve ekibini ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.

RECKLİNGHAUSEN BELEDİYE BAŞKANI TESCHE: “KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE KURULUYOR”

Altınordu Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Tezcan ile bir araya gelen Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche, misafirperverlikleri için Başkan Tezcan’a teşekkürlerini iletti. Kardeş Şehir protokolünün çok olumlu yönde ilerlediğini dile getiren Tesche, “Kardeş şehir projesi ev inşa etmeye benziyor. Önce sağlam bir zemine, temele ihtiyaç var. Geriye dönük baktığımız zaman, son yıllarda bu temeli sağlam attığımıza inanıyorum. Bu temel artık iki toplum tarafından da hoşgörü ile karşılanıyor. Bu ziyaretimizin, temelin sağlam olduğunu gösterme adına yapılmış olan kısa bir ziyaret olduğunu ifade etmek istiyorum. Kardeşlik temelimizin sağlam olması için bu resmi ziyaretlerimiz devam edecek. Kardeş şehir projesinin önemli yanlarından biri de gençlerin, öğrencilerin değişimi. Bu proje altında gençlerimiz ve öğrencilerimiz şehirlerimizi ziyaret ediyor. Ümit ediyorum ki bu sürecin sonun da sağlam bir eve sahip olacağız. Umarım kardeş şehir projesi güçlü hale gelir ve toplumumuza da güzel bir yansıması olur. Bu hedeflere ulaşabilmemiz için Altınordu heyetini de şehrimize davet ediyoruz. Göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kardeş Şehir projesi kapsamında Ordu’da bulunan Recklinghausen Belediye Başkanı Christoph Tesche ve beraberindeki heyet ziyaretin son günün de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan ile birlikte Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’i ziyaret etti. Heyet daha sonra Almanya’ya dönmek üzeri Ordu-Giresun Havalimanı’ndan uğurlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ