Ordu Haber – Ordu  haber- Ordu haberleri

Bakan Turhan, Ordu Çevre Yolu İnşaatında İncelemede Bulundu

Bakan Turhan, Ordu Çevre Yolu İnşaatında İncelemede Bulundu
  • GENEL / SİYASET
  • 10 Ağustos 2018
  • Bakan Turhan, Ordu Çevre Yolu İnşaatında İncelemede Bulundu için yorumlar kapalı
  • 456 KEZ OKUNDU

Aşırı ve şiddetli yağışlar sonucu sel afetinin yol açtığı hasarları yerinde görmek amacıyla bugün Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ordu Çevre Yolu Projesinin heyelanlı bölgesinde incelemelerde bulundu.

Beraberinde Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr.Şener Yediyıldız, Metin Gündoğdu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Karayolları Samsun Bölge Müdürü Kenan Keskin, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve diğer yetkililerle birlikte Ordu Çevre Yolu Projesinin heyelanlı bölgesinde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yolun son durumu hakkında Karayolları Samsun Bölge Müdürü Kenan Keskin ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Ordu Çevre Yolu’nda yaptığı incelemenin ardından, şantiye binasına geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, burada yaptığı açıklamada, “Ordu ilimizde yapımı devam eden Çevreyolu Projemizin şuanda şantiyesindeyiz. Bu proje ile ilgili olarak gerek sahada, gerekse şantiyede proje üzerinde arkadaşlarımız bize bilgilendirme yaptılar. Bu proje, Karadeniz Sahil yolunun önemli bir kesimini oluşturuyor. Ordu sahil geçişi, Karadeniz Sahil Yolu inşaatı esnasında bölünmüş hale getirilmişti. Ancak gerek şehir içi trafiği, gerekse transit ve bölgesel trafik buradaki kavşakların sayısının çok olması, seviyeli ve sinyalize olmaması nedeniyle ulaşımda zaman kaybına neden oluyor. Bu sorunu çözmek için de Ordu Çevre Yolu ihalesi yapıldı ve inşaat çalışmalarında da önemli gelişme kaydedildi” dedi.

“Çevreyolumuz toplam 21.4 km. Bunun birinci aşamasını bu yılsonu trafiğe açmayı hedefliyoruz. Perşembe-Bolaman güzergâhından itibaren Boztepe Tüneli ile Ordu’nun yerleşiminin güneyinden geçerek, Ordu-Ulubey yolunu kestikten sonra otogar kavşağını bu yılsonunda hizmete açmayı hedefliyoruz” diyen, Bakan Turhan, arazinin bazı jeolojik yapısı nedeniyle heyelanlı bölgeler bulunduğuna dikkat çekerek, “Heyelan önleme çalışmasıyla ilgili olarak arkadaşlarımız bilgilendirme yaptılar. Heyelan önleme projesi bu yılsonuna kadar bittiğinde Ordu şehir geçişinde yaşanan trafik sıkışıklığının önemli bir kısmı by-pas edilmiş olacak ve otogar kavşağından Ordu sahil yolunu by-pas ederek sahil yolunu sanayi kavşağında bağlamış olacağız. Bu önemli bir aşama. Bundan sonraki aşamalarda 2019 yılında üniversite kavşağına bağlamayı hedefliyoruz. Projenin bitirilmesi 2020 yılı olarak öngörülüyor” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ